Apple včera vydalo piatu beta verziu operačného systému iOS 16 pre vývojárov, ktorá priniesla pomerne dosť nečakaných vylepšení. Jedným z nich je napríklad zobrazenie percent batérie na iPhonoch, ktoré majú vo svojom displeji zabudovaný výrez so snímačom Face ID. Zďaleka to ale nie je všetko. Apple sa totiž rozhodlo vo svojom systéme urobiť ešte jednu drobnú zmenu, ktorá zásadným spôsobom ovplyvní mimoriadne dôležitú funkciu.

Reč je o aplikácii Nájsť, ktorá je súčasťou iOS už viac ako 10 rokov. Jej hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby ste svoje stratené zariadenie našli bez akýchkoľvek komplikácií. No a ak poznáte jeho polohu, no nevidíte ho voľným okom, pomôcť môžu zvuky, ktoré sa dajú aktivovať na diaľku.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Spoločnosť Apple doposiaľ používala dlhú dobu jeden zvuk, ktorý už po rokoch zostarol a povedzme si pravdu, že ani neznel práve prívetivo. Našťastie sa to však s príchodom operačného systému iOS 16 beta 5 mení, pričom nová zvučka je oveľa príjemnejšia a zároveň rovnako výrazná. To znamená, že keď niekde v gauči zapatrošíte svoj iPhone, určite ho budete počuť.

Operačný systém iOS 16 bude dostupný už v septembri po predstavení iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro. Samotnú zvučku si môžete prehrať pomocou videa nad týmto odstavcom. Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám samotný zvuk pozdáva. Je lepší ako ten predošlý alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -