Pravdepodobne si už každý z nás aspoň raz v živote položil otázku, koľko ľudí celosvetovo používa iPhone od spoločnosti Apple. Odpovedať na to presnými dátami síce nie je možné, pretože Apple toto číslo nikde neuvádza, no vďaka analytickým dátam od Bankmycell to vieme s vysokou presnosťou aspoň odhadnúť.

Podľa posledných výpočtov bude koncom roka 2023 na celom svete cca 1,36 miliardy iPhonov, čo je vzhľadom na aktuálnu populáciu 8,1 miliardy ľudí veľmi dobrý výsledok. Netreba totiž zabúdať, že ide o relatívne drahý prémiový smartfón. Na druhej strane, ale môžeme podotknúť, že do 1,36 miliardy používateľov sa rátajú aj tí, ktorí majú staré zariadenia. Musia byť však aktívne.

Analytické dáta tiež dospeli k názoru, že na domácom trhu v USA má iPhone cca 136 miliónov aktívnych používateľov, čo je síce dosť, ale aj iné trhy sú pre tohto giganta extrémne dôležité. Podľa Bankmycell vlastní iOS zariadenie približne 50 % Američanov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Najnovšie dáta z roku 2023 dokonca naznačujú, že iPhone môže byť v roku 2023 najpredávanejším smartfónom na celom svete. Hoci podľa prieskumu držal prvú pozíciu Samsung s trhovým podielom 27,67 %, v tesnom závese za ním sa s 27,15 % podielom držal práve Apple.

A keďže sa prieskum vykonával v predvianočnom období, reálne čísla môžu byť pre technologického giganta z Cupertina ešte vyššie, čím by sa mohol dostať na prvú pozíciu. Teraz totiž zaznamenáva najsilnejšie obdobie z pohľadu predajov.

Počet používateľov iPhonu bude narastať 

Podľa najnovších očakávaní narastie počet používateľov iPhonu až na 1,56 miliardy do konca roku 2025. Globálna používateľská základňa rastie raketovým tempom.

Pri pohľade na historické dáta malo zariadenie v roku 2010 iba 55 miliónov aktívnych používateľov, pričom už o rok neskôr presiahlo toto číslo 100 miliónov aktívnych používateľov.

počet používateľov iPhonu vývoj
Zdroj: Bankmycell

Hranica prvej miliardy bola prekročená na prelome rokov 2019 a 2020 a v nasledujúcich rokoch sa dostala na 1,23 miliardy. Dnes je opäť výrazne vyššia. Firma do tohto zariadenia bude aj naďalej investovať miliardy, pretože tvorí hlavný zdroj jej príjmov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nový macOS 11.3 zistí, či máte dosť batérie pred pracovným stretnutím
Môže ťa zaujímať
- Reklama -