V dnešnom komentári sa budeme venovať predovšetkým smartfónom. V tomto segmente je Apple v podstate priekopníkom a dlhodobo jedným z najlepších predajcov. Ako sa ale ukazuje, šetrí inováciou čo to dá a rozhodne by to nemal robiť. Samsung včera predstavil Galaxy S20 Ultra, nad ktorým rozmýšľajú aj rokmi overení fanúšikovia jablkovej spoločnosti.

2Samsung včera ukázal inovácie, ktoré oslovujú aj majiteľov iPhonu.

Komentár: Apple by malo zamakať. Samsung včera ukázal inovácie, ktoré oslovujú aj majiteľov iPhonu.
Komentár: Apple by malo zamakať. Samsung včera ukázal inovácie, ktoré oslovujú aj majiteľov iPhonu.

Samozrejme teraz nechceme vyzerať ako fanúšikovia Androidu, to vôbec nie. Na druhú stranu ale musíme byť naozaj fér a zhodnotiť, že Samsung Galaxy S20 Ultra sa podaril. Predstavuje to najlepšie z najlepšieho, čo si aktuálne môžete na trhu so smartfónmi zakúpiť (ak sa nepozeráme na operačné systémy).

Je teda aj veľkým konkurentom pre spoločnosť Apple. Inovácie, ktoré použil juhokórejšký gigant sú niekde úplne inde a dnes máme pocit, že v Cupertine sú značne pozadu a s iPhonom 11 Pro jasne ťahajú za kratší koniec. Nepomáha pri tom ani špičkový displej či procesor Apple A13 Bionic.

Samozrejme na úplné hodnotenie Galaxy S20 Ultra si ešte netrúfneme, pretože sme ho nevyskúšali na vlastnej koži. Ono je to veľa krát omnoho lepšie na papieri ako potom v praxi, kde to nemusí tak dokonalo fungovať.

Každopádne z prezentácie môžeme usúdiť, že Apple je v mnohých smeroch značne pozadu a malo by to následujúcim modelom 12 Pro nie len dobehnúť ale aj prekonať, čo bude určite veľmi ťažké. V opačnom prípade budú mať kompetentní zarobené na poriadný problém.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.