Pokiaľ ťa niekedy na ulici zastaví podozrivý predajca, pravdepodobne ti okamžite dopne, že niečo nie je v poriadku a kontaktu s ním sa vyhneš. Pokiaľ však miluješ Apple produkty a chceš ich mať lacno, hneď si neuvedomíš, že môže ísť o podvod a s dvoma zariadeniami za cenu jedného s radosťou pobežíš do bankomatu. Presne to sa salo chlapíkovi v Anglicku, ktorý namiesto dvoch iPhonov kúpil za 670$ krabičky plné cukru!

Namiesto iPhonu cukor a to pekne draho!

Podvodníci a podvody sú všade a žiaľ sa ich asi nikdy nezbavíme. Nič s tým ale nenarobíme, je to súčasť nášho života, s ktorou sa musíme stretávať dennodenne. Naivita niektorých jedincov je až neskutočná a pokiaľ ich zastaví niekto na ulici, že im predá za 670$ dva iPhone za cenu jedného, nie je im na počudovanie nič podozrivé, aj keď ide o jasný náznak podvodu. Toto sa stalo aj v anglickom Manchestri. Podvodník zastavil muža na ulici s tým, že predáva svoje nové, ešte nerozbalené iPhony a aby toho nebolo málo, ponúkol mu cenu, ktorá sa pri iPhone neodmieta

- Reklama -

Kupec samozrejme bez váhania ponuku prijal a utekal do bankomatu vybrať peniaze. Vôbec ho nenapadlo, že by mohlo ísť o podvod a nepozrel si obsah krabičiek, na čo doplatil neskôr doma. Po ich otvorení v nich nenašiel najnovší iPhone, ale plno cukru, vďaka čomu boli ťažšie a pôsobili ako by v nich bol samotný iPhone. Žiaľ podvody sa stávajú a treba mať oči na stopkách aj keď niečo kupujete a najprv si to radšej vyskúšajte. Možno o tom ani neviete, no môžete držať mobil s Androidom (ktorý vyzerá presne ako iOS) a byť v omyle, že držíte najnovší iPhone!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here