Apple v súčasnosti na niektorých trhoch ešte stále ponuka relatívne starý, iPhone 6S, ktorý bol predstavený v roku 2015. Dnes máme aktuálnu generáciu s označením iPhone 11 Pro Max a PhoneBuff zaujímalo, čo sa stane, keď sa obe tieto zariadenia zo začiatku a z konca ponuky postavia proti sebe, v teste rýchlosti. Budete šokovaní.

iPhone 6S Plus vs. iPhone 11 Pro Max.

Najprv by sme si mali napísať niečo o hardvéri v týchto produktoch. V prvom rade je to procesor. iPhone 11 Pro Max má v súčasnosti to najvýkonnejšie, čo môžete zakúpiť. Jedná sa o Apple A13 Bionic. O 4 roky starší model, iPhone 6S potom používa zastaralý čip, Apple A9. Ten si ale stále dokáže poradiť s náročnejšími procesmi. Nie je to ale také rýchle, ako na súčasnej generácii.

Ďalším dôležitým a rozdielnym parametrom je v tomto prípade operačná pamäť RAM. Ani jedno zo zariadení v tomto smere neexceluje. Konkurencia používa pri operačnom systéme Android, niekoľkonásobne viac. V tomto prípade je to pri novšej verzii 4 GB RAM a pri staršej 2 GB RAM. Vo videu v konečnom dôsledku uvidíte, aký je tento rozdiel v skutočnosti „priepastný“.

Dôležité je tiež spomenúť niečo o displeji. Kým iPhone 11 Pro Max používa 6,5″ OLED jednotku, iPhone 6S Plus má „len“ 5,5″ LCD panel. V rozlíšení je to teda zásadný rozdiel. Súčasná generácia využíva až 2688x1242px kým starší model „len“ 1920x1080px.

Test rýchlosti: iPhone 6S Plus vs. iPhone 11 Pro Max.
Test rýchlosti: iPhone 6S Plus vs. iPhone 11 Pro Max.

Logický test rýchlosti

Ak vás napadla otázka, prečo vlastne niekto porovnáva zariadenia, ktoré sú od seba vzdialené celé 4 roky, odpoveď je úplne jednoduchá. Na niektorých trhoch ešte aj dnes zakúpite iPhone 6S Plus po boku iPhonu 11 Pro Max. Autora teda zaujímalo, aký je reálny rozdiel vo výkone a v rýchlosti týchto zariadení za predpokladu, že je na nich nahratý iOS 13.

No a hoci sme očakávali víťazstvo na strane iPhonu 11 Pro Max, nečakali sme, že bude až také výrazné. Vývoj človek jednoducho nezastaví a to čo sme kedysi považovali za „super-rýchle“ je dnes skôr „super-pomalé“. Novší model urobil prvé kolo za 1:45 sekúnd. Staršiemu to potom trvalo 2:46 sekúnd.

V teste bolo ale ešte aj druhé kolo (kde sa otvárali aplikácie spätne). No a v tomto prípade ho iPhone 11 Pro Max dokázal absolvovať skôr, ako iPhone 6S Plus absolvoval spomínané prvé kolo. Dokopy mu to trvalo „len“ 2:41, zatiaľ čo staršia generácia pracovala 4:43 sekúnd! Ak teda uvažujete nad kúpou iPhonu z roku 2015, mali by ste si pozrieť toto video a skutočne zvážiť, či radšej neinvestujete do trochu drahšieho, ale neporovnateľne lepšieho modelu 7 Plus!

Prečítajte si tiež  Facebook opravil chybu, ktorá využívala fotoaparát vášho zariadenia na pozadí.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -