Dnes sa na výstave CES 2020 predviedla aj spoločnosť NURVV s veľmi zaujímavým produktom. Sú nim bežecké vložky do topánok, ktoré si dokážete spárovať so svojim iPhonom. Pokiaľ máte radi túto aktivitu a ste technologickým nadšencom mali by ste o nich vedieť viac.

Inteligentné vložky do topánok, ktoré pripojíte na iPhone

Technológie sa pohybujú každým rokom vpred. Dnes označujeme čoraz viac vecí ako „inteligentné“. Môžeme to povedať aj o produkte NURVV Run. Ten dokáže analyzovať vaše bežecké návyky a odoslať vám potrebné dáta priamo do aplikácie v smartfóne.

- Reklama -

V samotných vložkách sa nachádza až 32 špeciálnych senzorov, ktoré sú schopné zachytávať informácie a dáta až 1000 krát za sekundu.

Vďaka tomu dokážu veľmi presne zistiť napríklad to, akú máte priemernú dĺžku kroku, akú vediete stopu a iné detaily ohľadom vášho každodenného behania. Firma má k dispozícii aj svoju vlastnú aplikáciu, ktorú nazýva NURVV Run. V nej nájdete všetky potrebné údaje z vášho behania.

Kúpte si inteligentné vložky do topánok a spárujte ich s iPhonom.
Kúpte si inteligentné vložky do topánok a spárujte ich s iPhonom. – svetapple.sk

Kompatibilné so všetkými topánkami

Samotné vložky boli navrhnuté tak aby bez problémov zapadli do všetkých bežeckých topánok. Okrem iného výrobca rátal aj s neočakávanými okolnosťami, ktoré sa môžu pri tomto športe kedykoľvek vyskytnúť. Presne preto sú NURVV Run vodeodolné.

To znamená, že prežijú dážď, kaluže ale aj blatu (povedzme ak beháte v lese). Samotný produkt si môžete zaobstarať až v troch veľkostiach. Záleží na vašej nohe. Ak sa vám zapáčil, musím vás upozorniť, že sa nejedná práve o lacný špás. Cena takýchto vložiek je až 300$ (necelých 270€).

Inými slovami sú určené len pre tých, ktorí to s behaním berú vážne a ktorí sú za podobnú technologickú novinku ochotní zaplatiť uvedenú sumu. Čo na to poviete? Páči sa vám inovácia? My v tom vidíme potenciál. Minimálne čo sa budúcnosti týka. Niečo podobné by mohli začať inštalovať do tenisiek aj výrobcovia. Nechajme sa prekvapiť.

Kúpte si inteligentné vložky do topánok a spárujte ich s iPhonom.
Kúpte si inteligentné vložky do topánok a spárujte ich s iPhonom. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.