Červený iPhone je tu už niekoľko dní a nás stále obchádzajú zaujímavé videá, ktoré sa tohto zariadenia týkajú. Povieš si, veď čo je na tom, je to to isté čo v septembri iba, že v inej farbe. Áno, to je pravda, človek by si ale ani v duchu nebol pomyslel, koľko rôznych testov a informácií sa vďaka tejto novej farbe môže dozvedieť. Dnes tu máme jeden, ktorý súvisí s poškriabaním a tento test je teda veľmi zaujímavý. Poškriabeš ho ľahko alebo ti to dá zabrať!

Odolnosť

Hliníková konštrukcia a farba na zadnej strane iPhonu nikdy nebola práve silná stránka Applu. Veď iPhone 7/ 7 Plus Jet Black poškriabeš položením na stôl, stačí na to doslova prach. Tak či onak, ostatné modely sú na tom celkom dobre s odolnosťou voči podobnému poškodeniu. Samozrejme, dajú sa poškriabať, ale pri bežnom nosení s tým, že si na ne dávaš pozor sa to nemá ako stať a ak sa to aj stane, poškodenie je minimálne alebo takmer žiadne. Musíš sa poriadne snažiť, aby to na telefóne zanechalo aj nejaký vizuálny efekt, minimálne tak to je v podstate u všetkých variantov okrem Jet Black. Ako je na tom ale červená novinka?

Na začiatok by som rád uviedol, že hoci sa z telefónu na videu lak šúpe pomerne ľahko, treba si uvedomiť, že ide o orezávač alebo lámací nožík, ktorý je poriadne ostrý a poškriabe všetko. Príde nám to teda nezmyselné hlavne hneď na úvod,ale tak či onak, neskôr na videu uvidíš aj mincu, s ktorou môže byť tvoj telefón v kontakte omnoho častejšie. Tá už ho len tak nepoškriabe a ak aj áno, nie je to až taká tragédia. Najlepšie ale bude, keď to posúdiš sám. Celé video je v angličtine, ale ak si v nej aspoň trošku zdatný, čo predpokladáme, že si, určite ti nebude robiť problém pochopiť čo autor rozpráva prípadne ukazuje. Je to celkom zaujímavé čo povieš? Čo si myslíš o novom červenom iPhone? Svoje názory nám uveď do komentárov!

Prečítajte si tiež  Grayshift má nástroj, ktorý pomáha FBI odomknúť iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.