LG končí s LCD panelmi pre iPhone

LG patrí medzi najväčších výrobcov displejov na svete. Aj v súčasnosti zastrešuje výrobu iPhonu, avšak bavíme sa len o menšej časti OLED jednotiek pre modely 12. V minulosti sa LG staralo aj o produkciu štandardných LCD panelov, ktoré sme mohli vidieť vo všetkých zariadeniach pred predstavením iPhonu X.

Ako však plynul čas, priority sa menili a možnosti obmedzovali. V súčasnosti už táto firma nedokáže plniť prísne požiadavky Applu a aj preto sa nedostala do výrobného reťazca pre iPhone SE 2020. Spolu s iPhonom XR a iPhonom 11 ide o posledné 3 modely, ktoré ešte disponujú klasickým LCD.

- Reklama -

Technologický gigant z Cupertina uprednostnil spoločnosti Japan Display a Sharp, ktoré zvládajú produkovať potrebné množstvá v adekvátnej kvalite. Pre LG to ale nie je žiaden problém a to hneď z dvoch dôvodov.

V prvom rade, LCD v podaní Apple o pár rokov úplne skončí a tak by tento segment tak či onak zanikol. iPhone sa v ďalších generáciách bude zameriavať hlavne na OLED panely, s ktorými LG nemá žiaden problém. Ako sme už uviedli vyššie, pre iPhone 12 ich produkuje aj dnes.

Ďalším dôvodom je potom to, že LG sa začalo zameriavať na úplne iný segment súvisiaci s LCD obrazovkami. Momentálne o ne prejavili záujem automobilové spoločnosti. Práve pre nich má byť prispôsobená celá výrobná linka, ktorá bola pôvodne určená pre iPhone.

Je to zaujímavý krok od jedného z najväčších producentov displejov na svete. Na druhej strane sa mu ale nemôžeme čudovať. Apple je vo výbere dodávateľov mimoriadne prísne a to sa pravdepodobne ukázalo aj v tomto prípade.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -