Inteligentné hodinky Apple Watch patria vo všeobecnosti medzi veľmi spoľahlivé zariadenia. Dôvodom je ich konštrukcia a minimum vonkajších prvkov, ktoré by sa mohli pokaziť. Tým najnáchylnejším je snáď iba digitálna korunka. Každopádne sa však z času na čas objavia prípady, kedy tieto hodinky sklame vnútorný hardvér. Posledne to bol ich displej.

Spoločnosť Apple preto oznámila zvolávaciu akciu, ktorá sa týka predposlednej generácie zariadenia. Konkrétne Apple Watch Series 6 mohli trpieť chybou, v rámci ktorej sa im z ničoho nič vypol displej a potom už nikdy nenaskočil naspäť. Nešlo pritom o softvérové zlyhanie, nakoľko tento problém nevyriešil tvrdý reštart a ani kompletné resetovanie softvéru.

Spoločnosť Apple celý prípad preverila a dospela k názoru, že na vine je chybný komponent. No a keďže sa displej na Apple Watch mení naozaj „ťažko“, je takmer isté, že vám spoločnosť vymení hodinky kus za kus. Samozrejme, platí to len v prípade, ak máte nárok na zvolávaciu akciu.

Dajte si pozor na veľkosť. Všetko overíte na jednej stránke

iPhoneVýmenný program sa vzťahuje len na 40 mm modely, takže ak máte väčšiu 44 mm verziu, nemôžete si ho uplatniť. Takisto by malo ísť o produkty, ktoré boli vyrobené medzi aprílom a septembrom 2021.

To, či máte nárok na opravu aj vy si môžete ľahko overiť cez túto internetovú stránku, kde stačí zadať sériové číslo vašich Apple Watch.

Následne treba na Slovensku vyhľadať autorizovaný servis spoločnosti Apple a zariadenie poslať na jeho adresu alebo sa v ňom zastaviť osobne (podľa toho, čo preferujete).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple spustilo výmenný program z dôvodu, že práve v týchto chvíľach končí problematickým Apple Watch Series 6 jednoročná medzinárodná záruka a tak sa pri nich nedá uplatniť reklamácia. Každopádne, na Slovensku máme zo zákona platnú až dvojročnú záruku. To znamená, že ak sa na hodinkách vyskytne chyba, do servisu ich môžete poslať aj po uplynutí 12 mesiacov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -