Pokiaľ sledujete dianie v technologickom svete, určite viete, že spoločnosť LG sa už nevenuje predaju svojich vlastných smartfónov, bežiacich na operačnom systéme Android. Dôvodom bol neúspech celej divízie, ktorú už kompetentní nechceli živiť na úkor vysokých nákladov a nízkych ziskov.

No a hoci bol iPhone jednou z mnohých príčin, prečo sa juhokórejský gigant so svojimi špičkovými zariadeniami nepresadil, v blízkej budúcnosti môže dôjsť k pozoruhodnému partnerstvu medzi LG a Apple.

- Reklama -

Ako uvádzajú zahraničné média a analytici, jablková spoločnosť má aktuálne v Južnej Kórei iba dve maloobchodné pobočky, zatiaľ čo LG disponuje približne 400 samostatnými obchodmi. V nich prezentuje a predáva vlastné zariadenia a technológie ako aj príslušenstvo od výrobcov tretích strán.

Nemusí to ani dlho trvať…

Špekuluje sa, že už o niekoľko týždňov, nanajvýš mesiacov, uvidíme v týchto obchodíkoch iPhone a možno aj iPad alebo Apple Watch. Zariadenia by mali mať vyhradený vlastný priestor, pozostávajúci z regála a stojana podobne, ako to môžeme vidieť v klasických obchodoch s elektronikou.

Pre LG to je veľmi dobrá dohoda, nakoľko využije voľné priestory a zaplní ich výrobkami, ktoré už nevyrába alebo sa im nevenuje v takej miere, ako spoločnosť Apple. Na strane druhej však bude profitovať z predajov inej firmy a to nemusí vynakladať žiadne veľké snahy na marketing alebo propagáciu.

Čo si myslíte o takejto dohode vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -