Spoločnosť LG urobila jedno z najťažších rozhodnutí za posledné roky. Z dôvodu vysokých finančných strát, neistoty týkajúcej sa budúcnosti mobilných zariadení a neúspešných piatich rokoch na trhu je táto firma odhodlaná navždy ukončiť divíziu, ktorá sa zaoberala vývojom a výrobou smartfónov.

Oficiálna tlačová správa, ktorú si môžete prečítať prostredníctvom tohto odkazu uvádza, že LG už nebude pracovať na mobilných telefónoch a všetku energiu či financie z tohto odvetvia presunie radšej do iných projektov, ako napríklad do vývoja umelej inteligencie, domácej výpočtovej techniky a technológií určených pre veľké podniky.

„Do vypredania zásob“

Napriek pretrvávajúcim ťažkostiam malo LG na tomto trhu zaujímavú víziu, na ktorú by sa konkurencia chytala len ťažko. Na CES 2021 napríklad predstavilo prvý rolovateľný smartfón, ktorý vyzeral veľmi futuristicky. Na strane druhej sa však zrejme nejednalo o produkt, za ktorým by sa išli ľudia potrhať a to isté platí aj o iných smartfónoch v ponuke.

Výrobca na záver dopĺňa, že divíziu pre mobilné zariadenia bude živiť aj naďalej v rámci používateľskej podpory pre svojich aktuálnych zákazníkov a telefóny zostanú v ponuke až do vyčerpania zásob.

No a zatiaľ čo tlačová správa bola zverejnená iba dnes, výrobca v nej uvádza, že úplnú platnosť nadobudne až od 31. júla 2021, kedy bude oficiálne úplne pozastavená mobilná divízia.

Napíšte nám do komentára, či ste mali skúsenosť so zariadeniami od LG a ak áno, ako tieto telefóny fungovali. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory!

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max prinesie revolučnú novinku pre fotoaparát!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.