Apple tento rok opäť predstaví niečo nové. Niečo, čo sme dosiaľ nevideli a veľmi sa na to tešíme. Žiaľ, problém je tak trošku v tom, že ľudia vo veľkom nechcú prijať to, čo nám prinášajú úniky. Veľakrát sa v komentároch či správach stretávame s nespokojnosťou našich čitateľov, ktorým sa nepáči dizajn iPhonu 7. Popravde, ani sa vám nečudujeme. 

Zastaralý dizajn

Áno, telefón vyjde v roku 2016, ale prinesie mierne zastaralý dizajn. Dizajn, ktorý sme po prvý krát videli ešte v roku 2014 na iPhone 6 a 6 Plus. Nebude síce úplne rovnaký, ale bude minimálne veľmi podobný a to nám tak trošku všetkým prekáža. Už model 6S vyzerá úplne rovnako ako model 6. Nie je tu absolútne žiadna zmena, vďaka ktorej by sme vedeli telefóny rozoznať (snáď na ružovú farbu, ale tá je tiež len na pár modeloch).

- Reklama -

Pokiaľ sa pozrieme do minulosti, podobné to bolo asi iba s iPhonom 3G a 3GS. Tiež sa nedali rozoznať. iPhone 4 sa od novšieho modelu, iPhonu 4S odlišoval pásikmi na bokoch, ktoré boli dokopy štyri, pričom iPhone 4 mal len tri pásiky, z toho jeden na vrchnej časti. iPhone 5 sa od iPhonu 5S odlišoval tým, že nemal Touch ID a TrueTone blesk, (mal len jednu diódu). Zmena prebehla aj vo farbe Black, ktorá sa premenila na Space Gray a pridala sa zlatá, vtedy sa nazývala Champagne Gold (dnes už len Gold).

Dizajn iPhonu 7

Všetko to boli síce drobnosti, ale dosť podstatné, ľudia si pomocou nich vedeli rozlíšiť iPhone. No a my sme presvedčení, že dizajn s ktorým príde iPhone 7 mohol pokojne patriť modelu 6S. Je síce celkom dosť odlišný od modelu 6, ale v zásade nič také nové neprináša a určite ho nebudeme môcť považovať za nejakú revolúciu v oblasti dizajnového vývoja iPhonu. Tá bežne prichádza po 2 rokoch, ale ako sa ukázalo teraz, revolučného iPhonu sa dočkáme až po troch, teda v 2017-tom. To nás trošku zamrzelo a informácia mnoho ľudí sklamala.

Dizajn iPhonu 7 Plus - svetapple.sk
Dizajn iPhonu 7 Plus – svetapple.sk

Prečo by si mali kúpiť iPhone 7?

Toto sklamanie vyústilo až do otázky, prečo by si vlastne mali kúpiť nový telefón od Apple keď je v zásade rovnaký, ako tie posledné dva staré, za ktoré vyhodili stovky, či dokonca tisíce eur. Čo nové im prinesie, keď vyzerá takmer rovnako? Bude vedieť vytvoriť aspoň pocit niečoho „nového“? My si myslíme, že bude, no tiež sa stotožňujeme s názorom, že by to takto asi nemalo vyzerať. Apple malo spraviť väčšie rozdiely medzi novým a starým iPhonom. Netvrdíme, že si ho nekúpime, špeciálne sa veľmi tešíme najmä na verziu Plus. No na druhej strane to nie je nič, z čoho by sme boli nejako extra nadšení.

Telefón by mal ponúknuť samozrejme výkonný procesor Apple A10 a s ním aj koprocesor M10. Lepší fotoaparát, pravdepodobne aj s optickou stabilizáciou obrazu pre menší 4,7″ model (väčší iPhone dostane duálny čip). Základ bude pravdepodobne 32GB a vrchol 256GB, pričom sa cena nijako extra nezmení. Možno by sme sa mohli dočkať ešte lepšej prednej kamery a prípadne aj dotykového Touch ID. To je ale asi všetko, nič extra, čo by nejako zásadne zmenilo naše životy. Si sklamaný aj ty, alebo sa naopak tešíš?

Dizajn iPhonu 7 - svetapple.sk
Dizajn iPhonu 7 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.