Závislosť na mobilných zariadeniach je niečo, s čím sa stretáva pravdepodobne každý jeden z nás. Ľudia už bez svojho smartfónu nevedia vydržať ani niekoľko desiatok minút, pričom ak sa im náhodou vybije, zvyknú sa u nich prejavovať známky nervozity. Najnovší výskum teraz ukázal, že čas, ktorý trávime v operačných systémoch iOS a Android stále rastie. Najpoužívanejšou aplikáciou je TikTok, zatiaľ čo Instagram je najsťahovanejší.

O celú štúdiu sa postarala spoločnosť app intelligence data.ai, prostredníctvom portálu TechCrunch. Zozbierané dáta dokázali, že v súčasnosti existuje minimálne 13 veľkých trhov, na ktorých ľudia trávia pri používaní aplikácií viac ako štyri hodiny denne. Konkrétne ide o USA, Indonéziu, Singapur, Brazíliu, Mexiko, Austráliu, Indiu, Japonsko, Južnú Kóreu, Kanadu, Rusko, Turecko a Spojené kráľovstvo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Navyše, ak by sme sa bližšie zamerali len na Indonéziu, Singapur a Brazíliu, zistili by sme, že v týchto krajinách presahuje priemerná doba používania až 5 hodín denne! Ľudia svoj čas míňajú predovšetkým na sociálnych sieťach.

Vplyv na tento jav mala aj pandémia COVID-19

Instagram
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Správa však prichádza so zaujímavým zistením, ktoré sa týka uplynulého obdobia: „pandémia mohla viesť k dlhodobejším dopadom na používanie aplikácií. Zdá sa, že spotrebitelia mobilných zariadení, ktorí si počas pandémie osvojili nové aplikácie a správanie, si to mohli zachovať aj napriek takzvanému „návratu do normálu“ v roku 2022.“

Nová štúdia tiež ukazuje najlepšie hodnotené aplikácie a hry za druhý štvrťrok 2022. Medzi najviac sťahované patrili Instagram, Facebook, TikTok a WhatsApp, pričom medzi najviac používané zase TikTok, YouTube, Tinder a Disney+.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Ako sa podľa vás zmenilo používanie iPhonu po pandémii? Trávite viac času v aplikáciách sociálnych médií? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -