MacBook zaznamenal nárast!

0

Počítače tu máme už niekoľko desiatok rokov a za ten čas sa ich predalo neuveriteľné množstvo po celom svete. Ľudstvu tak zabezpečili jednoduchšiu existenciu. Dnes majú ale počítače globálny problém, nakoľko ich trh už 5 rokov v podstate stagnuje a predaje sa pomaly prepadajú. Apple ale o neúspechu určite tvrdiť nemôže. Medziročne si prilepšilo a v pláne má pokračovať aj tento rok.

Problém

Ako už sme uviedli vyššie, počítače zaznamenávajú dlhší čas problémy s predajmi, aj keď zatiaľ nie sú tak vážne. Medziročne sa predalo o 2,4% počítačov menej. Číslo to nie je veľké, ale reálne predstavuje niekoľko miliónov dolárov, o ktoré spoločnosti prišli.

Ďalej treba určite pripomenúť aj fakt, že podobný trend trvá už 5 rokov. Ľudia sa jednoducho naučili viac používať tablety a smartfóny a niektorí už počítač nepotrebujú, prípadne ak potrebujú, nemajú dostatočnú motiváciu kupovať si nový, pretože ten starý im bohato stačí.

Nová štatistika ukazuje, ako to vyzeralo s predajmi minulý rok a čuduj sa svete, Apple si prilepšilo aj keď išlo len o niekoľko percent. Konkrétne hovoríme o 4,5%. Počas prvých troch mesiacov roka 2017 bol predaj na úrovni 4,2 miliónov kusov, čo predstavuje zhruba 6,8% z trhu. Apple ale nebola jediná firma, ktorej sa celkom darilo.

Rovnako tak sa darilo aj trom najväčším počítačovým spoločnostiam. Dell, Lenovo a HP si taktiež polepšili. Apple bude chcieť v trende rastu určite pokračovať aj tento rok. Už teraz pripravuje nové iMacy, vylepšené MacBooky Pro či nový Mac Pro s novou architektúrou.

Mac - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk