iPhone podporuje už od roku 2017 bezdrôtové Qi nabíjanie, ktoré vám umožňuje dopĺňať energiu maximálne 7,5 W výkonom. Našťastie prišiel v roku 2020 prepracovanejší štandard MagSafe, ktorý podporuje v podstate každý jeden model s plochými hranami na boku. Táto nabíjačka sa dá teraz kúpiť v zľave za výbornú cenu.

Aj keď sme boli zo začiatku ku MagSafe nabíjačkám trochu skeptickí, veľmi rýchlo sa rozšírili po celom svete a ukázalo sa, že ich používatelia milujú. Systém na nabíjanie pozostáva z 18 veľmi silných magnetov, vďaka čomu sa dá šikovne zakomponovať na nočný stolík, alebo aj do držiaku vo vašom vozidle. Pre nabíjanie zariadenia už nemusíte manipulovať s plastovým príslušenstvom. Jednoducho ho priložíte pomocou magnetov a on bude držať ako skala.

Štandardná cena za MagSafe nabíjačku štartuje na úrovni 49 €, čo určite nie je najmenej. Po kliknutí na tento odkaz však nájdete originál už od 36 €, čo je v tejto cenovej úrovni pomerne slušná úspora.

Najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie pre iPhone 

iPhone 13 Pro v zlatej a modrej farbe využívajúci MagSafe nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

MagSafe nabíjačka ponúka pre všetky 6,1″ a 6,7″ zariadenia maximálny nabíjací výkon až na úrovni 15 W.

Pokiaľ máte iPhone 12 mini alebo iPhone 13 mini, musíte sa zmieriť s obmedzením na 12 W. Môžu za to zrejme menšie rozmery, kvôli ktorým sa zariadenie pri bezdrôtovom nabíjaní rýchlejšie prehrieva.

Taktiež dávame do pozornosti, že MagSafe nabíjačka funguje absolútne najlepšie, keď ju prepojíte s originálnym príslušenstvom. Tým je 20 W USB-C adaptér, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2020 (nahradila 18 W adaptér). Bežná cena nabíjačky štartuje na 25 €, no po kliknutí na tento odkaz ju zoženiete od 17,5 €.

20W adaptér
Zdroj: SvetApple.sk

Chceme vás však upozorniť, že pri nákupe MagSafe nabíjačky aj 20 W adaptéra si treba dať pozor na to, aby šlo skutočne o produkty od spoločnosti Apple a nie o plagiát. Výrobca musí byť vždy Apple!

Máte už skúsenosti so systémom MagSafe? Dajte nám o tom vedieť do komentára.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" kúpite za fantastickú cenu: Slováci tento model milujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -