Apple chystá ďalšie bezdrôtové nabíjačky

Technologický gigant vidí v bezdrôtovom nabíjaní obrovský potenciál. Šepká sa dokonca, že ho použije ako primárnu metódu dopĺňania energie pri iPhone 12S. No a aj keď sa to mnohým nepáči, firma bude z toho systému ťažiť aj naďalej. Podľa najnovšej správy od analytika Ming-Chi Kua (presnosť 78%), uvidíme ďalšie bezdrôtové nabíjačky už v roku 2021.

V Cupertine pracujú hneď na viacerých verziách (2-3 zariadenia), ktoré žiaľ neboli špecifikované. Môžeme sa tak dočkať napríklad náhrady za AirPower z roku 2017 (ktorá sa nikdy nedočkala produkcie) či vylepšenej verzie súčasného MagSafu s prepracovanou povrchovou úpravou (aby nepoškodzoval kryty či sklíčka telefónov).

V tomto bode treba poznamenať dva dôležité fakty. Správu v prvom rade považujeme za veľmi relevantnú. Bol to práve Ming-Chi Kuo, kto predpovedal príchod MagSafe.

Za druhé, Apple sa nemusí sústreďovať len na iPhone prípadne Apple Watch. Bezdrôtové nabíjanie by mohol priniesť do ďalších zariadení, ako napríklad iPad či Mac. Znie to možno trochu ako sci-fi, no keď sa nad tým zamyslíme, vôbec to nie je nereálne.

Apple sa rado stavia za „revolúcie“ v technologickom priemysle. Odstránenie lightning portu by bolo možno kontroverzné riešenie, no v dlhodobom časovom horizonte by ho nasledovali všetci ostatní výrobcovia. Spomeňme si napríklad na 3,5mm jack.

Používali by ste MagSafe, keby nepoškodzoval kryty a materiály na iPhone? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Najlepšie motivačné filmy, ktoré vám dodajú potrebnú dávku odvahy a energie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -