iPhone 12S bez lightning portu

Podobné správy sa objavujú od roku 2019. Leakeri sú presvedčení, že Apple príde s „revolúciou“ a iPhone 12S nedostane lightning port. Nabíjať ho budeme len čisto bezdrôtovo a nech vám to znie akokoľvek nezmyselne, dáva to logiku.

Ku celej problematike sa teraz vyjadril aj Jon Prosser (presnosť 82,4%), ktorý prináša nečakané tvrdenie. Podľa jeho zdrojov z Cupertina, predstaví technologický gigant iba jeden iPhone 12S (zo štvorice modelov), ktorý je pripravený na takúto „drastickú“ zmenu. Zvyšné verzie prejdú na čisto bezdrôtové nabíjanie až v roku 2022.

- Reklama -

Apple sa týmto spôsobom vyhne implementácií USB-C konektora, po ktorom zákazníci volajú už dlhé roky. No a nech sa vám to zdá akokoľvek nepravdepodobné, treba si uvedomiť, že prvé kroky k tejto zmene vidíme už dnes. Áno, hovoríme o systéme MagSafe, predstavenom v októbri.

Práve s touto podložkou budeme dopĺňať šťavu na jednom z budúcich iPhonoch 12S. No a ak vás zaujíma, na ktorý model to tipujeme, náš odhad padá na najdrahšiu a najväčšiu verziu 12S Pro Max. Všetko to ale môže byť aj úplne ináč. Nechajme sa ;prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Bude vám chýbať štandardné „káblové“ nabíjanie alebo sa tešíte na nový bezdrôtový štandard?

Z nášho pohľadu to bude podobné, ako keď Apple v roku 2016 odstránilo jack z iPhonu 7. Na začiatku sa všetci sťažovali, no dnes si už na tento konektor ani nespomenieme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -