iPhone 12S bez lightning portu

Podobné správy sa objavujú od roku 2019. Leakeri sú presvedčení, že Apple príde s “revolúciou” a iPhone 12S nedostane lightning port. Nabíjať ho budeme len čisto bezdrôtovo a nech vám to znie akokoľvek nezmyselne, dáva to logiku.

Ku celej problematike sa teraz vyjadril aj Jon Prosser (presnosť 82,4%), ktorý prináša nečakané tvrdenie. Podľa jeho zdrojov z Cupertina, predstaví technologický gigant iba jeden iPhone 12S (zo štvorice modelov), ktorý je pripravený na takúto “drastickú” zmenu. Zvyšné verzie prejdú na čisto bezdrôtové nabíjanie až v roku 2022.

- Reklama -

Apple sa týmto spôsobom vyhne implementácií USB-C konektora, po ktorom zákazníci volajú už dlhé roky. No a nech sa vám to zdá akokoľvek nepravdepodobné, treba si uvedomiť, že prvé kroky k tejto zmene vidíme už dnes. Áno, hovoríme o systéme MagSafe, predstavenom v októbri.

Práve s touto podložkou budeme dopĺňať šťavu na jednom z budúcich iPhonoch 12S. No a ak vás zaujíma, na ktorý model to tipujeme, náš odhad padá na najdrahšiu a najväčšiu verziu 12S Pro Max. Všetko to ale môže byť aj úplne ináč. Nechajme sa ;prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Bude vám chýbať štandardné “káblové” nabíjanie alebo sa tešíte na nový bezdrôtový štandard?

Z nášho pohľadu to bude podobné, ako keď Apple v roku 2016 odstránilo jack z iPhonu 7. Na začiatku sa všetci sťažovali, no dnes si už na tento konektor ani nespomenieme.

- Reklama -

4 KOMENTÁRE

  1. “Z nášho pohľadu to bude podobné, ako keď Apple v roku 2016 odstránilo jack z iPhonu 7. Na začiatku sa všetci sťažovali, no dnes si už na tento konektor ani nespomenieme.”

    ….no myslím si, že odstránením konektora defacto zmizne aj možnosť pre DFU režim, ktorý je v dnešnej dobe iOS aktualizácii často krát v mnohých prípadoch jediná možnosť pre čistú aktualizáciu a následne tak korektné fungovanie systému. Takže osobne nemýlim si, že to bude užívateľom až tak fuk ako pri odstránení jacku, kde náhrada bola hneď po ruke. A pri súčasnej rýchlosti bezdrôtového nabíjania to bude tak či onak prúser a samo o sebe krok späť..

    Ostáva len dúfať, že Apple má dáke eso v rukáve…??‍♂️

    • DFU tam urcite bude niekde ukryte ako je to aj pri Apple Watch takže to nebude až taký problém a ďalšia vec je pripojenie k itunes lebo v tomto pripade si myslim ze mierne odblokuju software alebo iphone pripojite k itunes len cez mac os co by bolo uz uzivatelske fiasko.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here