O novom jablkovom smartfóne budeš v následujúcich dňoch zaiste počuť ešte veľa. Je to totiž niečo, na čo sa môžeme tento rok tešiť a vzhľadom na to, že by malo Apple prísť s niečim revolučným, toto zariadenie by malo byť presne tým „vyvoleným“ produktom. Navyše to Applu aj celkom dobre padne. Je to 10. rokov od predstavenia prvého jablkového iPhonu a to neznamená nič iné ako fakt, že sa musí snažiť ukázať nám cestu, ktorou sa budú uberať smartfóny v následujúcich rokoch. iPhone 8 by mal byť práve tou cestou a my ti dnes ukážeme, ako by mal vyzerať v praxi. Na záberoch je samozrejme len maketa, ale perfektne spracovaná!

iPhone 8 a dizajn

Začali by sme dizajnom, ktorý je v tomto prípade asi najdôležitejší, pretože ho Apple kompletne zmení. Dočkáme sa vraj takzvaného „sendvičového“ dizajnu, ktorý by mal pozostávať s dotykového displeja na jednej strane, hliníkového alebo kovového stredu (pravdepodobne z nerezovej ocele), no a napokon zadnej časti, ktorá by mala byť tiež sklenená. V kuloároch sa tiež šepká o tom, že tento dizajn bude pripomínať iPhone 4/4S (2010/2011), ktoré boli v danej dobe skutočnou dizajnovou revolúciou.

- Reklama -

Následujúce zábery ale zachytávajú maketu, ktorú pravdepodobne niekto vyrobil pomocou 3D tlačiarne, prípadne inej technológie, ktorá to umožňuje. Je ale celkom presná, nakoľko pozostáva práve z únikov a hoci by sme to možno pred pár dňami neboli priznali, vyzerá dobre.

Telefón má síce vertikálnu šošovku fotoaparátu na zadnej strane a rovnako tak to nevyzerá na zaoblený displej, ale to vôbec nevadí. Celé to ladí a ide akosi dokopy. Nie nadarmo sa stáva realitou to, že hoci ľudia nadávajú na úniky, nakoľko sa im dizajnovo nepáčia, akonáhle tieto „úniky“ predstaví Apple reálne a ukáže finálny produkt, masy menia názor, pretože sa im okamžite zapáčia.

Apple skrátka vie, ako na to a dizajnéri v spoločnosti sú skutoční majstri, hoci na nich často nadávame. Samozrejme, to čo uvidíš na snímkoch ešte neukazuje finálny dizajn iPhonu 8. V podstate to ani žiaden iPhone 8 nie je. Vychádza len z únikov „pravdepodobných“ prototypov, ktoré sa dostali na internet.

Ak teda chceš mať aspoň aký taký prehľad o tom, ako toto zariadenie vyzerá, určite ti odporúčame pozrieť si fotky, ale zároveň ťa chceme upozorniť na to, aby si zábery nebral príliš vážne. Dizajn sa totižto môže jednak pozmeniť a po druhé tu chýbajú dôležité prvky, ktoré pravdepodobne iPhone 8 ešte prinesie. Hovoríme napríklad o Touch ID na zadnej strane či veľkom displeji na celej prednej strane. Tak či onak, na telefón sa už veľmi tešíme. A čo ty?

iphone 8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.