Úvod Zariadenia iPhone/iPad Máme 3D snímky iPhonu 5SE!

Máme 3D snímky iPhonu 5SE!

Je to len pár hodín od chvíle, kedy jeden z najväčších amerických Apple spravodajských webov 9to5mac.com prišiel s následujúcimi snímkami, ktoré by mali v 3D zobrazení ukazovať oficiálnu podobu iPhonu 5SE, ktorého premiéra je naplánovaná za približne 3 týždne. Vďaka týmto snímkom teda môžeme dopredu povedať, že novinka bude mať mierne zaoblený dizajn, no stále sa ponesie v duchu iPhonu 5S, z ktorého aj vychádza!

Máme 3D snímky iPhonu 5SE!

Nie, tentokrát sa skutočne nejedná o koncept ale pravdepodobne o reálnu podobou iPhonu 5SE. Všetko to zachytáva niekoľko snímok od redakcie 9to5mac.com, ktorá fotografie získala pravdepodobne niekde z továrne Foxconn, kde už od začiatku januára výroba tohto zariadenia beží na pásoch. Pokiaľ sa na to pozrieme objektívne, dizajn zariadenia sa príliš nezmenil. Základné charakteristické črty iPhonu 5S stále zostávajú.

- Reklama -

Potvrdzujú sa ale napríklad zaoblené hrany, ktoré síce nenesú také zaoblenie ako na iPhone 6S, ale ich sklon je mierne zbrúsený, aby telefón vyzeral modernejšie a samozrejme, aby sa lepšie držal v ruke. Koniec koncov, Apple zrejme chce telefón od starých 5kových iPhonov odlíšiť a toto môže byť dobrý spôsob ako na to. Druhým dobrým spôsobom by možno bol zmena písmenka “5SE na “6SE” (je možné, že sa tak aj stane). Musíme uznať, že dizajn vyzerá v konečnom dôsledku celkom dobre, aj keď sme to nečakali.

iPhone 5SE - svetapple.sk

Čo nás ale prekvapilo je napríklad fakt, že na snímkoch nevidíme Touch ID, keďže ale iPhone 5S týmto tlačidlom disponoval, nemyslíme si, že by ho Apple nepridalo aj do tohto smartfónu. Ďalšia zaujímavosť je potom to, že sa zmenila aj poloha uzamykacieho/odomykacieho tlačidla na boku tak, ako pri nových modeloch. S tým nie sme úplne spokojní, zamykanie na vrchu sme mali naozaj v obľube. Ináč by malo byť ale všetko pekne po starom.

Len tak mimochodom, iPhone 5SE ponúkne Apple A9 čip, ktorý nájdeme aj v iPhone 6S, no tu môžeme predpokladať, že bude podtaktovaný, 1GB alebo 2GB pamäte RAM, kvalitnejší fotoaparát vpredu a vzadu a tiež novú farebnú kombináciu Rose Gold, no vyzerá to super!

iPhone 5SE - svetapple.sk

iPhone 5SE - svetapple.sk

iPhone 5SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.