Apple je firma, ktorá je v dizajne svojich produktov veľmi dôsledná. Produkty sú jednoducho nádherné a vo veľkej miere majú fantastický dizajn, na ktorom vraj pracuje obrovské množstvo ľudí v dizajnérskom štúdiu spoločnosti Apple pod vedením Jonyho Iva a teda šéfdizajnérom spoločnosti. Nový iPhone bude iný, mal by byť odlišný a chalani v Cupertine si to dobre uvedomujú. Presne preto príde ešte možno dizajnová zmena na pásikoch, čo nám ukázal aj najnovší únik!

Máme ďalší únik, dizajn prúžkov môže byť predsa ešte iný!

Je to skoro neuveriteĺné, ale za posledné tri dni nám prišlo viac únikov ako za celý rok 2016. Už sme aj písali, že to nemusí byť náhoda a v Apple majú celú túto “spŕšku” únikov dopredu veľmi dobre naplánovanú, aby na seba pred najbližšou konferenciou stiahli čo najviac pozornosti. Najnovšie sa nám objavil veľmi zaujímavý únik, ktorý s vysokou pravdepodobnosťou zachytáva práve iPhone 7 ale nesedí úplne s tým, čo sme už videli, dizajn pásikov je iný!

Ešte pred akýmkoľvek únikom sme v kútiku duše dúfali, že sa Apple po dvoch rokoch zbaví škaredých plastových pásikov, ktoré nám síce nevadia ale akosi cítime, že na iPhone nepatria. Keď už to vyzeralo sľubne prišiel únik a ten nám ukázal, že pásiky určite nezmiznú ale ich dizajn sa minimálne zmení.

Snímka obrazovky 2016-03-14 o 21.49.21

Apple iPhone 6S plus 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

V podstate sa iPhony zbavia tej časti pásika, ktorá vedie popod fotoaparát ale pásik ostane bez nej prakticky rovnaký ako na iPhone 6. Respektíve možno aj nie. Minimálne ak sa potvrdí dnešný únik, ktorý zachytáva spodnú časť menšieho iPhonu 7 so 4,7″ displejom.

Ten totiž ukazuje, že pásik by mohol byť predsalen iný ako na predošlých únikoch. Každopádne tam stále ostáva a musíme sa priznať, že z nášho pohľadu je nám viacmenej jedno či pôjde pásik tak alebo tak, najradšej by sme boli, ako sme už vyššie uviedli, keby tam nebol vôbec, ale toho sa žiaľ asi nedočkáme.

Škoda, že nám autor fotografie neodfotil viac ako len spodnú časť iPhonu. Minimálne vrchnú časť aby sme si vedeli dizajn iPhonu 7, ktorý sme videli iba na nekvalitnej fotke z obrazovky predstaviť aj naozaj. Každopádne je zrejmé, že už prebieha skúšobná výroba a toto je jeden z prototypov, pretože na fotke vidíme v pozadí ešte jeden takýto iPhone.

iPhone 7 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here