Kto každý rok netrpezlivo sleduje všetky úniky, informácie a tiež špekulácie určite pozná aj Martina Hájka, ktorý tieto veci dáva dohromady a spája ich vo svojich realistických konceptoch, spracovaných na tej najvyššej možnej úrovni. Tento dizajnér je skrátka profesionál a neraz nám dal priamy pohľad na produkt ešte dlho predtým, ako bol v predaji. iPhone 8 sa pomaly, ale isto blíži a Martin Hájek začína so svojou aktivitou. Toto je prvý koncept, je fantastický!

Trošku Retro

Ako iste vieš, veľa informácií hovorí aj o tom, že iPhone 8 sa bude inšpirovať svojim dizajnom práve u prvého iPhonu, ktorý bol predstavený ešte v roku 2007. Jeho charakteristické prvky sú najmä zadné hliníkové telo s plastovou časťou na zadnej spodnej strane, no a samozrejme kovový rámček okolo displeja, ktorý je plne dotykový a nachádza sa na ňom len jedno tlačilo (Home Button). Keď to človek všetko vezmeme, prerobí a podá v poňatí súčasnej doby, vznikne z toho asi niečo, čo Martin vytvoril pre Nemecký magazín Computer Bild.

- Reklama -

Telefón je dizajnovo veľmi príjemný, aj keď na náš vkus má šošovku fotoaparátu na zadnej strane príliš veľkú. Je to prerobenie pôvodného konceptu do modernej doby a musíme povedať, že dizajnová idea z pred desiatich rokov vyzerá super aj dnes. Predný displej je skoro Fullscreen s výnimkou kúsku v hornej časti, kde sa nachádza reproduktor a kamera. Na spodku už potom nenájdeme žiaden hardvérový Home Button, ale len softvérovú náhradu, ktorá sa zobrazuje priamo na displeji. Okolo zariadenia je potom aj kovový rámček a zadná strana je identická s prvým iPhonom.

Samozrejme, takto iPhone 8 určite vyzerať nebude, nakoľko ide len o koncept, ktorý sa v podstate nezakladá na nijakých konkrétnych faktoch. Je to ale myšlienka, a to navyše veľmi dobre spracovaná, čo sa v tomto prípade cení. Telefón je navyše reálne vyrobiť, nevidíme tu žiadne futuristické prvky, čo nám dáva pocit toho, že ak by niekto chcel vyrábať iPhone 8 v tomto dizajne, asi by to nebol príliš veľký problém. Čo si o tom myslíš ty? Páči sa ti smartfón, ktorý sa nesie v duchu iPhonu 2G z roku 2007? Svoje názory nám napíš v komentároch!

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

Podívejte se na Retro iPhone 8 od Martina Hajka

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here