Kto každý rok netrpezlivo sleduje všetky úniky, informácie a tiež špekulácie určite pozná aj Martina Hájka, ktorý tieto veci dáva dohromady a spája ich vo svojich realistických konceptoch, spracovaných na tej najvyššej možnej úrovni. Tento dizajnér je skrátka profesionál a neraz nám dal priamy pohľad na produkt ešte dlho predtým, ako bol v predaji. iPhone 8 sa pomaly, ale isto blíži a Martin Hájek začína so svojou aktivitou. Toto je prvý koncept, je fantastický!

Trošku Retro

Ako iste vieš, veľa informácií hovorí aj o tom, že iPhone 8 sa bude inšpirovať svojim dizajnom práve u prvého iPhonu, ktorý bol predstavený ešte v roku 2007. Jeho charakteristické prvky sú najmä zadné hliníkové telo s plastovou časťou na zadnej spodnej strane, no a samozrejme kovový rámček okolo displeja, ktorý je plne dotykový a nachádza sa na ňom len jedno tlačilo (Home Button). Keď to človek všetko vezmeme, prerobí a podá v poňatí súčasnej doby, vznikne z toho asi niečo, čo Martin vytvoril pre Nemecký magazín Computer Bild.

Telefón je dizajnovo veľmi príjemný, aj keď na náš vkus má šošovku fotoaparátu na zadnej strane príliš veľkú. Je to prerobenie pôvodného konceptu do modernej doby a musíme povedať, že dizajnová idea z pred desiatich rokov vyzerá super aj dnes. Predný displej je skoro Fullscreen s výnimkou kúsku v hornej časti, kde sa nachádza reproduktor a kamera. Na spodku už potom nenájdeme žiaden hardvérový Home Button, ale len softvérovú náhradu, ktorá sa zobrazuje priamo na displeji. Okolo zariadenia je potom aj kovový rámček a zadná strana je identická s prvým iPhonom.

Samozrejme, takto iPhone 8 určite vyzerať nebude, nakoľko ide len o koncept, ktorý sa v podstate nezakladá na nijakých konkrétnych faktoch. Je to ale myšlienka, a to navyše veľmi dobre spracovaná, čo sa v tomto prípade cení. Telefón je navyše reálne vyrobiť, nevidíme tu žiadne futuristické prvky, čo nám dáva pocit toho, že ak by niekto chcel vyrábať iPhone 8 v tomto dizajne, asi by to nebol príliš veľký problém. Čo si o tom myslíš ty? Páči sa ti smartfón, ktorý sa nesie v duchu iPhonu 2G z roku 2007? Svoje názory nám napíš v komentároch!

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

Podívejte se na Retro iPhone 8 od Martina Hajka

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here