Apple ponúka množstvo rôznych výmenných programov, ktoré by mali používateľom zjednodušiť život tým, že by nemuseli riešiť napríklad predaj starého zariadenia alebo by pri rozbití dostali, aj keď za nemalý finančný poplatok nový kus. Problém je v tom, že ceny bývajú smiešne a peniaze, ktoré je Apple ochotné zaplatiť sú až trošku trápne. Presvedčí ťa o tom aj následujúci článok.

Rozbitý iPhone? Apple ho od teba za smiešnu sumu kúpi!

Ak ti doma na poličke leží zánovný iPhone, ktorý ti však nejakým spôsobom nešťastne spadol a na jeho displeji je pavučinka, čím sa telefón stáva nepoužiteľný alebo jednoducho použiteľný, no nie úplne najpohodlnejším spôsobom, asi zvažuješ jeho predaj.

Problém ale je v tom, že rozbitý iPhone ti len tak niekto nekúpi a ak aj áno, asi ti zaň nedá najvyššiu sumu. Treba ho teda buď opraviť a predať alebo ho jednoducho streliť pod cenu, čo aj väčšina ľudí urobí, no predaj trvá dlho. Apple sa ale rozhodlo, že celý tento proces v podstate zjednoduší a zariadenie od teba kúpi. Je tu však malý alebo možno aj celkom veľký problém.

iPhone 5S cracked - svetapple.sk

Takýto program fungoval už aj v minulosti. Vtedy Apple skupovalo staršie iPhony a dávalo za ne určitý finančný obnos. Podmienkou ale muselo byť to, aby všetky ostatné funkcie boli v poriadku. Najnovšie sa v spoločnosti rozhodli, že aj tento krok preskočia a telefónom nemusia fungovať napríklad tlačidlá, môže byť poškodená kamera či prasknutý displej.

Vyzerá to fantasticky, máš doma rozbitý iPhone, ktorý nepoužívaš, odnesieš ho do Apple a odídes síce bez neho, no s peniazmi. Kameň úrazu je práve posledná časť predchádzajúcej vety. Peniaze. Tých totiž nedostaneš veľa, my dokonca vieme aj to, koľko presne za daný model. Za rozbitý iPhone 5S ti Apple zaplatí smiešných $50, za iPhone 6 $200 a za iPhone 6 Plus $250.

Apple zoberie aj iPhone s nefunkčnými tlačidlami - svetapple.sk
Apple zoberie aj iPhone s nefunkčnými tlačidlami – svetapple.sk

To je ozaj málo. Len tak pre porovnanie, za rozbitý iPhone 5S si v našich bazároch stále schopný dostať okolo 200€, za iPhone 6 300-350€ a za iPhone 6 Plus 400-450€ (hoci musí následujúci majiteľ ešte riešiť opravu). Služba sa teda tak trochu zabíja sama tým, ako sa neoplatí, no na druhú stranu chce asi aj samotné Apple čosi zarobiť.

Využívať ju budú s najväčšou pravdepodobnosťou hlavne ľudia, ktorí sa budú potrebovať zbaviť daného zariadenia, no na prípadný predaj nemajú čas a väčší finančný rozdiel pre nich nie je zas až tak veľký a mávnu nad ním rukou. Využil by si takúto ponuku?

Rozbitý iPhone 5S - svetapple.sk Rozbitý iPhone 6 Plus - svetapple.sk Rozbitý iPhone 6- svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Toto je clanok do skolskych novin. To maju byt realne fakty? Ci scifi. Poprosim zmienit sa o zdroji z ktoreho cerpal autor ohladom vykupu iphonov v nasich bazaroch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here