Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorým s podarilo uchmatnúť si jeden z modelov nového iPhonu 13 hneď počas prvých dní predaja, zbystrite pozornosť. Na nových jablkových telefónoch sa totiž objavuje problém, za ktorý môžu hodinky Apple Watch. Užívatelia nových iPhonov 13 sa sťažujú na absenciu zvukových upozornení pri notifikáciách.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 disponujú rovnakým čipom ako predošlá generácia

Ak ste sa s týmto problémom stretli, no nepatríte do radov užívateľov Apple Watch alebo nového iPhonu 13, tento spôsob vám v oprave chyby nepomôže. Ak ale na ruke jablkové hodinky máte, poďme sa pozrieť ako tento problém vyriešiť.

Väčšina ťažkostí spojených s notifikáciami môže byť zavinená novým režimom Focus Mode, ktorý upravuje zasielanie upozornení na základe užívateľských preferencií. Mnohým užívateľom nové telefóny jednoducho nehlásia príchod upozornení. Pri majiteľoch iPhonov aj Apple Watch sa ale zistilo, že (vo väčšine prípadov) pomôže jednoduché odpárovanie a opätovné spárovanie hodiniek.

Apple Watch

Ako odstrániť a opätovne spárovať Apple Watch

Vzhľadom na to, že sa jedná o veľmi čerstvý a zriedkavý problém, ku ktorému sa Apple zatiaľ nevyjadrilo, nejedná sa o 100% účinné riešenie. Podľa komunitných ohlasov sa však práve vďaka tomuto postupu podarilo problém s absenciou zvuku notifikácií eliminovať.

  • Otvorte aplikáciu Watch na svojom iPhone
  • Kliknite na možnosť Všetky Hodinky v ľavom hornom rohu
  • Vedľa obrázka vašich hodiniek kliknite na ikonu
  • Vyberte poslednú možnosť Odpárovať Apple Watch
  • Dokončite odpárovanie hodiniek
  • Spárujte Apple Watch s iPhonom nanovo

Apple Watch

Pri párovaní je na vás akú možnosť zvolíte a teda či si zvolíte nastavenie Apple Watch ako nových hodiniek, alebo chcete nastavenia stiahnuť zo zálohy. V tomto prípade je ale lepšie stiahnuť nastavenia zo zálohy. Po synchronizácii hodiniek by mal byť problém so zvukom notifikácií odstránený.

Problém bol zatiaľ zistený iba v prípade kombinácie iPhonu 13 (všetkých modelov) a hodiniek Apple Watch. Celý proces je veľmi jednoduchý a rýchly, takže vám nezaberie viac ako 20 minút. Oficiálne riešenie ani dôvod problému zatiaľ nie je na svete, no o prípadnom update vás budeme informovať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -