Utorková konferencia California Streaming nám priniesla niekoľko nových produktov, z ktorých sa poriadneho redizajnu dočkal iba iPad mini 6. Odhady o hranatom tele nových Apple Watch Series 7 sa nakoniec nepotvrdili, ba čo viac, hodinky obdržali len minimum vizuálnych zmien. Okrem väčšej obrazovky, odolnejšieho skla a niekoľkých exkluzívnych funkcií sme sa žiadnej revolúcie nedočkali.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 - čo všetko ponúka nová generácia hodiniek?

Jednou z najprekvapivejších správ je, že siedma generácia Apple Watch disponuje rovnakým procesorom ako jej predchodza v podobe Apple Watch Series 6. Prvýkrát sa teda stalo, že o výkone hodiniek nepovedalo Apple ani slovo.

Klasickým scenárom v prípade takmer každého jedného produktu z jablkového portfólia zvykne byť porovnanie výkonu a rýchlosti nového zariadenia s predošlou generáciou. V prípade nových „Watchiek“ sa na túto tému Apple nevyjadrilo ani počas eventu, ani v popise na oficiálnej stránke.

Apple Watch Series 7 po zisteniach v poslednej verzii Xcode dostanú „t8301“ CPU, čo predstavuje skratku pre procesor známy ako Apple S6, použitý práve v hodinkách predchádzajúcej generácie. Na túto skutočnosť upozornil developer Guilherme Rambo na svojom Twitteri.

Práve kvôli tomuto faktu niektorí ľudia polemizujú o fakte, či nebol príchod nových Apple Watch riešený na poslednú chvíľu. Zatiaľ čo nových iPhonov 13 a iPadu mini 6 sa prví majitelia dočkajú už o niekoľko dní, na Apple Watch Series 7 si ešte chvíľku budeme musieť počkať. Presný dátum vydania spoločnosť Apple zatiaľ nepotvrdila, no s určitosťou by mali doraziť ešte počas tejto jesene.

Prečítajte si tiež  Prečo je väčší 41 mm a 45 mm displej v Apple Watch Series 7 menšou revolúciou? Dôvod je jasný!

Čo si o nových hodinkách z produkcie Apple myslíte vy? Máte v pláne si ich zadovážiť alebo počkáte na ďalšiu generáciu, v ktorej sa možno konečne dočkáme väčšej zmeny vizuálu? Podeľte sa s nami o vás názor v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -