Dnes sa internetom začala šíriť pomerne zaujímavá, no zatiaľ neoverená správa. Týka sa obľúbeného modelu, iPhonu SE, ktorý je vlastne znovuzrodeným 4″ iPhonom v tele iPhonu 5S. Narozdiel od jeho predchodcu má ale pomerne výkonný hardvér, prevzatý z iPhonu 7. Tento telefón mal vraj končiť, no ako sa ukazuje, možno to nie je pravda. Respektíve je, ale príde jeho nástupca!

„Lacný iPhone“ ešte lacnejší

iPhone SE je napriek jeho pôvodu pomerne obľúbeným modelom. Netvrdíme, že trhá predajné pulty, ale aj tak ponúka celkom slušný zisk a výbornú maržu z čoho Apple veľmi dobre zarába. Určite dokáže Apple predať viac svojho „krajného“ modelu SE ako konkurencia svojich vrcholových modelov s Androidom.

- Reklama -

Presne preto sa to Applu oplatí. Minule sme sa dočítali na internete, že iPhone SE už má svoje dni zrátané a postupne by sme mali očakávať, že sa začne zhoršovať jeho dostupnosť a telefón úplne skončí. Dnes ale čítame, že to bude trocha ináč. Dostupnosť sa začne zhoršovať len preto, lebo príde nová generácia.

Presne toto tvrdí zdroj iGeneration. Presnejšie by sme sa mali dočkať iPhonu SE ešte pred príchodom iPhonu 8. Vychádza nám to teda na august, počas ktorého príde táto jablková novinka. Hoci to znie zvláštne, nemusí to byť úplná hlúposť.

Predsalen, konkurencia nikdy nespí a taký model SE určite neohrozí predaje iPhonu 8, bavíme sa tu o zariadeniach v iných triedach (a cenových kategóriach). Ako iste vieš, iPhone SE „lacným“ iPhonom. Po novom by mal byť ale ešte lacnejší. Jeho hodnota začínala na 489€, po novom by mala byť za 32GB variantu „len“ 399€, čo je na Apple skutočne dobrá cena.

Uvidíme, aké zmeny so sebou prinesie po hardvérovej či dizajnovej stránke. Čo sa prvej menovanej týka, možno sa dočkáme lepšieho procesora či fotoaparátu. Po tej druhej predpokladáme, že Apple moc nič meniť nebude a zachová dizajnovú tradíciu z roku 2012, ktorú nastolil iPhone 5.

Uvidíme, ako to teda nakoniec bude a ako sa k tejto informácií v následujúcich dňoch postavia analytici. Ak by sa to potvrdilo, o mesiac tu máme vynovený iPhone SE s výbornou cenovkou. Tým by Apple mohol zaujať aj vo vodách, kde ľudia riešia lacnejšie Andorid smartfóny.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone se

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.