Microsoft nás dnes prostredníctvom tlačovej správy všetkých veľmi milo prekvapil. Oznámil totiž, že balíček Office pre iOS a Android bude dostupný aj bez predplatného Office 365 na nekomerčné účely. Používatelia Windows Phone nájdu celý balíček aplikácií už samozrejme vstavaný vo svojich zariadeniach!

Office, PowerPoint a Excel

Toto sú konkrétne tri aplikácie, ktoré sú po novom dostupné úplne zadarmo, čo znamená, že si už nemusíte predplácať nezmyselný balíček na celý rok. Po novom boli aplikácie dokonca aktualizované aj pre iPhone, čo sa podpísalo pod fakt, že sú rovnako dobre optimalizované pre Jablkové smartfóny, ako pre Jablkové tablety. Balíček Office je možné stiahnuť iba za predpokladu, že vlastníte zariadenie s operačným systémom iOS 7. Aplikácie stiahnete už v 136 krajinách a písané sú v 29 jazykoch!

office2

Nemali na výber

Je jasné, že Microsoft nespravil tento krok len tak pre nič za nič. Tento krok bol doslova nútený urobiť len kvôli tomu, aby si udržal svoju pozíciu na trhu. Stačí sa pozrieť na konkurenčný Apple, ktorý už dávnejšie ponúkol svoj vynikajúci balíček iWork zadarmo, čím potešil veľké množstvo svojich používateľov, keďže jedna z aplikácií stála až 8,99 $!

office

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.