Daňový subjekt deklaroval, že tovar nadobudol z členských štátov Európskej únie a následne ho dodával do iných členských štátov. Kontrolóri sa zamerali na overenie splnenia podmienok odpočítania dane pri nadobudnutí tovaru.

V rámci medzinárodnej výmeny daňových informácií požiadali viaceré zahraničné finančné správy o preverenie údajov vykazovaných kontrolovaným daňovým subjektom.

Z odpovedí na žiadosti kontrolóri zistili, že tovar vôbec nebol dodaný na územie Slovenskej republiky a z uvedeného dôvodu nevznikol nárok na odpočítanie dane. Vďaka tomuto úsiliu sa im podarilo zachrániť v štátnom rozpočte nemalú sumu.

Celková výška dorubeného rozdielu dane po kontrole totiž dosiahla takmer 1,8 milióna eur. Nárok na odpočítanie dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká len platiteľovi dane, ktorý nadobudol takýto tovar a miestom jeho nadobudnutia, t.j. skončenia jeho odoslania alebo prepravy, je Slovenská republika.

V rámci systému medzinárodnej výmeny informácií, v ktorej je zapojená aj slovenská finančná správa, má každý členský štát Európskej únie možnosť získať údaje aj z iných členských štátov a tak overiť správnosť podaného daňového priznania našich daňových subjektov.

Finančná správa informuje o prípadoch z kontrol s cieľom zvýšiť informovanosť daňových subjektov a verejnosti a poukázať na prípady z praxe, kedy sa ukázalo, že porušovať zákon sa nevypláca.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Ignorovanie SMS správy vás môže stáť aj 10 eur. Takto funguje nový podvod, ktorý trápi mnohých Slovákov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here