Doba sa neustále vyvíja a mení a to môžeš vidieť na rôznych grafoch analytických spoločností. Kedysi sme viacej používali telefóny na klasické telefonovanie či SMS-kovanie. Dnes? Dnes trávime skoro všetok čas, na sociálnych sieťach prípadne na webe, kde prezeráme aktuálne dianie vo svete, novinky, no a potom samozrejme svetapple.sk. V súčasnej dobe sa ukazuje, že presne tieto zariadenia sú budúcnosťou webu. Za posledný mesiac sa totižto odohral jeden veľmi, veľmi dôležitý miľník! 

Analýza

V súčasnej dobe sa používajú smartfóny takmer stále. Ľudia na nich trávia hodiny času denne a my sa tomu vlastne ani nečudujeme. Dnes v malom tele, ktoré je hrubé sotva niekoľko milimetrov dostaneme prakticky všetko, čo sme kedysi našli v kancelárií a zapratalo to celý stôl. Nájdeme tu fotoaparát, kameru, milióny rôznych a hlavne veľmi užitočných aplikácií či samozrejme web browser, pomocou ktorého môžeme prezerať stránky. No a to je hlavná téma tohto článku. Tento október totižto zažil web po celom svete jeden obrovský a zároveň veľmi dôležitý miľník. Viacej ľudí chodilo na stránky zo smartfónov a tabletov, ako z klasických PC!

- Reklama -

Áno je to tak, kedysi bolo internetové pripojenie v telefóne niečo nevídané a hlavne drahé. Táto služba bola u operátorov často krát najdrahšia položka. Dnes už je to pomerne bežné a tiež paušály sa prispôsobili dobe, kedy telekomunikačné spoločnosti ponúkajú za rozumné peniaze pomerne rozumné množstvo dát na mesačné tarify. Ľudia po celom svete si to uvedomujú a navyše sa po celom svete stále viac a viac objavuje voľná wifi, na ktorú sa môžeš kedykoľvek pripojiť. Je vlastne divné, keď niekde wifi nie je ako keď niekde je. Vyššiu návštevu webových stránok z mobilných zariadení tiež zapríčinil aj napríklad taký Facebook.

Safari - svetapple.sk

Ten denne používajú stovky miliónov používateľov a práve to využívajú rôzne weby, stránky či internetové obchody aby prilákali pomocou odkazov ľudí k sebe. Ľudia v mobilných aplikáciách používajú Facebook viac ako klasicky cez desktop, a tak sa netreba čudovať, že návštevy z tohto zdroja prichádzajú poväčšine z mobilných zariadení. Tento október navštívilo internet z počítačov len 48,7% používateľov po celom svete. Z mobilných zariadení prišlo zvyšných 51,3%.

Ide teda o veľmi dôležitý miľník, ktorému by sa mali postupne začať prispôsobovať webové stránky. Dodnes sa totižto vývojári snažili vytvoriť responzívny dizajn, aby vyzeral čo najlepšie na počítačoch, no zároveň sa musel dať používať aj na mobiloch. Keďže ale dnes z mobilov prichádza viacej návštev ako kedykoľvek pred tým, vývojári budú musieť zmeniť systém. Budú sa musieť viacej sústrediť na mobilné zariadenia a počítače budú až druhoradé. K tomuto vraj prispeli aj rozvojové trhy, kde sa ľudia omnoho ľahšie dostanú na internet cez lacný smartfón, ako cez desktop. V Amerike ale web navštevuje stále až 58% používateľov prevažne cez klasický počítač. Uvidíme, ako sa bude táto doba vyvíjať aj naďalej, no vyzerá to veľmi zaujímavo. To čo kedysi vyzeralo ako sci-fi je dnes realita. Uvidíme, ako sa súčasné “sci-fi” premení na realitu v následujúcich rokoch!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here