Pamätáte si rok 2014, keď prišiel do predaja iPhone 6 a iPhone 6 Plus? Používatelia upozorňovali na nízku pevnosť hliníkového šasi. Apple si od tej doby dáva pozor, aby nevyvolalo ďalšiu kauzu podobnú „BendGate„. Môže sa vám teda iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro ohnúť? Na to si zodpovieme v následujúcich riadkoch.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro dostali solídnu konštrukciu

Chyby vznikajú preto, aby sa neopakovali. Pri jednej z najväčších technologických spoločností sveta to platí dvojnásobne. iPhone 12 a iPhone 12 Pro prišli s novou platformou, ktorú bude využívať niekoľko ďalších generácií smartfónov. Na výber je hliník alebo nehrdzavejúca oceľ (záleží od modelu).

Následujúci test vykonal Unbox Therapy. Práve on ako prvý upozornil na problémy s ohýbajúcim sa iPhonom 6 v roku 2014. Od tej doby prešlo veľa času a Apple sa poučilo. Pri vývoji iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro evidentne dbalo aj na pevnosť.

Obe novinky preukázali fantastické výsledky a ani pri silnom tlaku nevznikol najmenší náznak ohnutia. Najlepšie to potvrdil plochý stôl, kde ich pevné šasi „netancovalo“.

Pri iPhone 12 Pro z nehrdzavejúcej ocele nešlo o žiadne prekvapenie. Tento materiál je predsa len o niečo „silnejší“ než hliník. Fantasticky ale dopadol aj základný iPhone 12 (v červenej farbe), za čo si vyslúžil nejednu pochvalu.

Za nás teda skvelý výsledok, ktorý potvrdil očakávania. Už teraz sme zvedaví, ako dopadne najmenší iPhone 12 mini a najväčší iPhone 12 Pro Max. Na test si však musíme počkať.

Predobjednávky budú na Slovensku spustené už 6. novembra a predaj začne 13. novembra. Ak chcete vlastniť iPhone 12 (jednu zo štyroch verzií) medzi prvými, autorizovaný predajca m:zone vám ponúka šancu „prejaviť záujem“, cez špeciálny formulár (pri konkrétnom zariadení). Nenechajte si ujsť túto príležitosť.

Do komentára nám napíšte, či sa vám niekedy podarilo ohnúť iPhone. My v redakcii sme mali všetky generácie od modelu 6 vyššie a nikdy sa nič také nestalo (a to sme im veru dávali zabrať).

Prečítajte si tiež  Tipy a triky pre maximálne využívanie potenciálu AirPods Pro.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.