Rok 2014 bol pre spoločnosť Apple veľmi dôležitým zlomom. Firma predstavila iPhone 6 so 4,7″ displejom a iPhone 6 Plus s 5,8″ displejom. Na tú dobu to boli nevídané rozmery pre jablkový smartfón. Tak isto sme sa dočkali aj predstavenia Apple Watch. V tom istom roku mala firma problémy aj s kauzou Bend Gate. Podľa všetkého kompetentní o všetkom vedeli ešte pred uvedením iPhonu 6 na trh.

Apple o probléme s ohýbaním vedelo

Nie je to tak dávno, aby sme zabudli. Hoci už ubehlo dosť času, na kauzu Bend Gate si pamätáme ako by to bolo včera. V roku 2014 spoločnosť Apple vydala iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré trpeli na mimoriadne veľké problémy s ohýbaním.

Firma hovorila o tom, že sa nejedná o výrobnú vadu. Malo ísť skôr o „nafúknutú mediálnu bublinu“. Pokiaľ si sadnete na 6,9 mm hrubé hliníkové zariadenie na tvrdú stoličku, je veľmi pravdepodobné, že ho ohnete. Takto by to ale byť nemalo.

Podľa nových informácii jablková spoločnosť v internom dokumente priznala, že iPhone 6 a iPhone 6 Plus sú omnoho slabšie v pevnosti ako predošlé generácie. Tento dokument vznikol ešte pred uvedením zariadení na trh. Firma ho musela doložiť súdu ako dôkaz, keď ju používatelia zažalovali.

Dokument hovoril o tom, že pevnosť je až o 7x slabšia ako pri predošlích generáciách iPhonu (konkrétne 5S). Napriek tomu sa problém neriešil a iPhone 6/6 Plus išiel veselo do predaja tak ako bol navrhnutý. Apple na to samozrejme mierne doplatilo negatívnou mediálnou pozornosťou z celého sveta…

Pamätáte si na Bend Gate? Apple o probléme vedelo ešte pred vydaním iPhonu 6.
Pamätáte si na Bend Gate? Apple o probléme vedelo ešte pred vydaním iPhonu 6. – svetapple.sk

Nie každému sa iPhone 6/6 Plus ohol

Na druhú stranu musíme povedať, že sme sami mali iPhone 6 Plus a tiež iPhone 6 a žiadne podobné problémy sme nezaznamenali. Dokonca sme ohnutý iPhone ani nikdy naživo nevideli (aj keď nepochybne tento problém existoval).

Zariadenia boli citlivejšie, určite ale neboli úplne krehké a dali sa používať bez toho aby sa na nich objavilo viditeľné poškodenie. Stačilo možno používať tvrdšie ochranné púzdro a riziko ohnutia sa eliminovalo na nulu.

Apple vyriešilo tento problém už o rok neskôr. Na trh prišiel iPhone 6S, ktorý mal zdanlivo rovnakú konštrukciu. Ako materiál bol ale zvolený letecký dural, ktorý bol pevnejší ako hliník použitý v iPhone 6. Hoci sa dal aj model 6S ohnúť, už to nebolo také jednoduché ako jeho predchádzajúca generácia. Do komentáru nám napíšte, či ste mali problémy s ohýbaním aj vy alebo nie. Ak áno, skúsili ste zariadenie aspoň reklamovať?

Prečítajte si tiež  Ako vypnúť Voice Control alebo Siri?
Pamätáte si na Bend Gate? Apple o probléme vedelo ešte pred vydaním iPhonu 6.
Pamätáte si na Bend Gate? Apple o probléme vedelo ešte pred vydaním iPhonu 6. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.