Už sme ťa informovali o tom, že by nový iPhone mohol prísť aj v novom prevedení – vo farbe DeepBlue. Nie je to žiadna novinka, no ľudia príliš takejto informácií neveria. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že si nemyslia, že by niečo takéto mohlo vôbec vyzerať dobre. Ako nám však ukazuje tento model, môže. Pozri sa na naživo na dokonalú maketu iPhone 7 Plus vo farbe Deep Blue.

Nové farby?

V prvom rade začneme farbami. iPhone 7 bude dostupný určite v minimálne 4-och prevedeniach. Sú tu pritom stále dve farby navyše, ktoré sú tak trochu diskutabilné. Zlatá či ružovo-zlatá je asi jasná, tieto dve farby sú „istým postupujúcim“. Ďalej môžeme na 100% počítať určite aj s farbou Space Gray a Silver. Čo teda tie 2 zvyšné, ktoré sú diskutabilné? Prvá farba je Deep Blue. Jej prítomnosť bola len naznačená. Hoci sme sa raz dočkali jedného úniku, ktorý okamžite spustil vlnu renderov a dohadov, nevieme o nej prakticky vôbec nič. Vraj mala nahradiť farebnú kombináciu Space Gray, ale tomu príliš neveríme.

- Reklama -

Space Gray je najpredávanejší model a Apple by určite nechcelo riskovať tým, že by svoj najpredávanejší model akokoľvek ohrozilo. Modrý iPhone ale na druhú stranu vôbec nevyzerá zle a určite by sa do rúk používateľov hodil. Ak by ho ale Apple niekedy malo zaradiť do predaja, určite ako samostatnú farbu, ktorá by sa k tým súčasným štyrom iba pridala. S takýmto niečim súhlasíme a myslíme si, že súhlasíš aj ty. Ďalšia farba je tu potom Space Black.

Túto farbu nájdeme aj na hodinkách Apple Watch a tiež si niesme istí, ako vlastne príde (ak vôbec príde). S touto farbou sa spájalo viacero dohadov a tiež únikov, a tak je pravdepodobnejšia. Opäť však pochybujeme, že Apple nahradí Space Gray niečim takýmto. Myslíme si, že príde jedine ako taký dodatok. Nech už to teda bude vyzerať akokoľvek, určite to bude tento rok veľmi zaujímavé.

iPhone 7 vo farbe Deep Blue - svetapple.sk
iPhone 7 Plus vo farbe Deep Blue – svetapple.sk

iPhone 7 Plus vo farbe Deep Blue

Poďme však späť k Deep Blue. Táto farebná varianta by mohla byť teoreticky dostupná ako samostatný model. Istá firma BeSound si dala vyrobiť maketu iPhonu 7 Plus presne v tejto farbe. Propaguje tak svoje nové slúchadlá, ktoré sa nezapájajú do 3,5mm audio jack konektora, ale do Lightning konektora. Maketa vyzerá naozaj hodnoverne. Nájdeme tu duálnu šošovku fotoaparátu, rovnaké plastové pásiky a tiež Smart konektor, ktorý Apple zrejme využije na indukčné nabíjanie.

Unbox Theraphy je veľmi známy YouTube kanál a spoločnosť BeSound má očividne dobrého marketéra. Jednoducho spravili dohodu. Hudobná spoločnosť zapožičala model chalanom z populárneho YouTube kanálu a oni z toho urobili malú reklamu. Vďaka tomu celému si my konzumenti môžeme pozrieť skvelé video, ktoré je navyše natočené v najvyššej kvalite, 4K a vychutnať si tak dizajn smartfónu, ktorý by mal byť predstavený niekedy v septembri tohto roka.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.