iPhone je moderný vynález 21. storočia, ktorý je revolučný, nakoľko sa od jeho predstavenia kompletne zmenil trh so smartfónmi. Apple jednoducho ukázalo cestu, ako to má vyzerať a všetky konkurenčné spoločnosti sa toho chytili. Našli sa také, ktoré to ignorovali, ako napríklad Nokia a pekne na to doplatili. Avšak kto priniesol všetky tie technológie samotnému Applu? Vďaka tomuto všetkému máme iPhone.

iPhone

Možno to niekto berie ako samozrejmosť, niekto ako dokonalú technológiu 21. storočia a niekto ako evolúciu počas tisícok rokov. iPhone je skrátka dokonalým produktom, ktorý spája stovky dielcov od mnohých dodávateľov a tiež mnoho technológií, ktoré musel niekto vymyslieť, navrhnúť a premeniť ich tak, aby sa do telefónu zmestili a aby mohli dobre slúžiť každému majiteľovi.

- Reklama -

Zamyslel si sa však niekedy nad samotným pôvodom týchto technológií? Kedy ich vymysleli a kedy sa až do samotného smartfónu dostali? Chalani zo spoločnosti QuartSoft vytvorili dokonalú infografiku, ktorá ti to všetko ukáže a ty budeš s otvorenými ústami pozerať na to, aké je to dokonalé a prepracované. Je až neuveriteľné, čo všetko sa tu podarilo zmestiť. Tiež je veľmi zaujímavé sledovať, čo všetko sa v iPhone nachádza. Človek si ani neuvedomuje, že prvé zmienky, ktoré sa podpísali pod vznikom iPhonu sa nachádzajú až 35 000 rokov pred našim letopočtom.

Teraz hovoríme konkrétne o schopnosti nejakým spôsobom uchovávať informácie. To je v podstate obdoba dnešnej flash pamäte, ktorá sa ale objavila až v roku 1984 (Wiki). V iPhone sa ale nachádzajú aj iné technológie, ktoré majú svoj pôvod veľmi, ale naozaj veľmi hlboko v histórii ľudstva. Všetko od fotoaparátu po Wi-Fi zasahuje stovky či až tisíce rokov do minulosti. Práve sme museli nejakým spôsobom prežiť, aby dnes bolo možné komunikovať cez naše Apple zariadenia.

Vďaka tomuto všetkému máme iPhone

Je až neuveriteľné, koľko všelijakých vynálezov muselo ľudstvo vymyslieť na to, aby bol v dnešnej dobe iPhone vôbec funkčný. Technológia sa posunula na takú úroveň, že rôzne zariadenia, ktoré mali kedysi metre majú dnes milimetre a niekoľkonásobný výkon ako v dobe, keď boli vymyslené a vytvorené. Tisíce rokov trvalo, kým sa ľudstvo dostalo do 20-21. storočia, kedy sa všetko akosi zrýchlilo najmä vďaka počítačom.

Infografika, ktorú ti chceme ukázať počíta naozaj s obrovským množstvom takýchto vynálezov a zariadení, ktoré sme nadobúdali tisíce a tisíce rokov. Problémom možno nie je ani to, že je naozaj dlhá a displej ju nedokáže zobraziť celú. Problém je v tom, že ide o naozaj obrovský súbor a kým by sa načítal, veľmi by ti spomalil stránku. Presne preto ju zobrazíš ak klikneš na tento červený odkaz alebo ak klikneš na obrázok nižšie.

Vďaka tomuto všetkému máme iPhone - svetapple.sk
Vďaka tomuto všetkému máme iPhone – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.