Vieme, september je ešte ďaleko ale aj tak sa už dnes dá špekulovať napríklad nad tým, akú cenovú politiku tento rok zvolí jablková spoločnosť v prípade nových iPhonov, ktoré budú predstavené niekedy za 5 mesiacov. V prvom rade by sme mali uviesť na pravú mieru fakt, že iPhone 8 mal stáť doteraz nad $1000. Ako sa ale ukazuje, Apple možno v tomto smere poriadne prekvapí a hlavne poteší milióny používateľov po celom svete. Cena by mohla byť nižšia! Okrem iného sme sa vďaka analytikovi Stevenovi Milunovichovi aj základné cenovky iPhonu 7S a 7S Plus!

iPhone 8, 7S a 7S Plus

Steven Milunovich nám dnes prezradil pomerne zaujímavé a možno aj pravdivé informácie, ktoré sa týkajú cenovej politiky pre nový iPhone. V prvom rade by sme mali uviesť, že Steven je dlhoročný a profesionálny analytik, ktorého informácie pochádzajú jednak z overených zdrojov a potom tiež z rokov overenej praxe. Ak niečo tvrdí, je tu veľká šanca, že hovorí pravdu a sám nechce zverejňovať nepravdivé informácie. Poďme sa teda pozrieť na ceny, ktoré by tu mohlo Apple nachystať na tento rok. Podľa Milunovicha sa žiadne „základný model nad $1000″ konať nebude.

Ten najlepší, najvýkonnejší a najmodernejší iPhone 8 by mal v USA štartovať na cenovke zhruba $850-$900 (teda u nás zhruba na tisíc eurách). Malo by ísť pri tom o 64GB verziu, ktorá bude v tomto prípade absolútnym základom. Jedným z dôvodov, prečo vraj Apple nebude radikálne zvyšovať cenu je aj Samsung. Áno, aj tejto juhokórejskej firme možno vďačíme, že za nový iPhone vlastne ušetríme.

Novinka Galaxy S8 sa pohybuje tiež na úrovni $850 a Apple bude chcieť zničiť predaje Samsungu. Ide ale o fantastický smartfón, a tak to Apple nesmie s cenou prestreliť. Nastaviť ju na rovnakú úroveň je celkom taktický krok.

Pokiaľ bude mať niekto záujem o 256GB verziu, ktorá bude druhá z dvoch ponúkaných variant, zaplatí za ňu $1000 (u nás zhruba tisíc-sto euro). Pokiaľ bude ale lacnejší iPhone 8, aké ceny prinesú upgradované modely 7S a 7S Plus? Podľa analytika tu Apple nebude preháňať. Menší, 4,7″ iPhone 7 bude stáť okolo $649 a väčší, 5,5“ 7 Plus zase $749. bude to opäť lacnejšia cesta ako sa dostať k fantastickému produktu.

iPhone - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Takto iPhone 7 porazil Samsung Galaxy Note 7
Môže ťa zaujímať
- Reklama -