AKTUALIZÁCIA

Ešte začiatkom novembra sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple sa dopustila nepríjemnej chyby, ktorá mohla stáť niektorých pracovníkov miesto. Muž si objednali jeden iPhone 15 Pro Max v 1 TB konfigurácii a tri rovnaké smartfóny s menšou 256 GB pamäťou. Spoločnosť Apple, ale urobila obrovskú chybu a na jeho adresu poslala až 60 kusov najdrahších 1 TB iPhonov 15 Pro Max, ktorých celková hodnota dosiahla cca 117 000 €.

Autor videa po prijatí tejto nečakanej zásielky odišiel na niekoľko dní mimo mesto, pričom počas tohto obdobia ho Apple požiadal, aby zariadenia vrátil. Firma si však uvedomila svoje pochybenie a preto sa rozhodla TikTokerovi navrhnúť férovú dohodu. Keď 60 zariadení, ktorému boli doručené chybou vráti, môže si z nich nechať štyri kusy v 1 TB konfigurácii zadarmo.

Tvorca digitálneho obsahu @legends_gio nad touto ponukou ani chvíľu neváhal, pretože vrátenie zariadení, ktoré si neobjednal a za ktoré v skutočnosti nezaplatil považoval za správnu vec. Navyše v tomto prípade získal produkty v celkovej hodnote cca 6 300 € úplne ZADARMO, takže z pochybenia spoločnosti Apple nevyšiel naprázdno.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To, ako krabice plné najdrahších iPhonov 15 Pro Max vracia v pobočke Apple Store samozrejme zdokumentoval na video, ktoré zavesil na sociálnu sieť TikTok. Vy sa na to môžete pozrieť pod týmto odstavcom. Ako by ste sa zachovali vy?

 

@legends_gio For the sake of privacy I cut out the footage of the man who I handed them off to #apple #iphone15 ♬ original sound – Legends_gio

Pôvodný článok 

Spoločnosť Apple má každý rok veľmi náročné obdobie, keď svojim zákazníkom po celom svete musí v krátkom čase rozoslať rekordné množstvo objednávok. Na to, aby to firma zvládala musí mať systém, ktorý dokáže zásielky medzi ľudí rozosielať s chirurgickou presnosťou. A aj keď sa jej to vo väčšine prípadoch darí, z času na čas dôjde k totálne absurdnej chybe. O tej poslednej informoval portál PhoneArena.

Stredobodom pozornosti je v tomto prípade používateľ sociálnej siete TikTok @legends_gio, ktorý si objednal najnovší iPhone 15 Pro Max v tej najvyššej 1 TB konfigurácii a okrem neho aj tri kusy 256 GB iPhonom 15 Pro Max pre svojich priateľov. Na objednávku chvíľu čakal, no keď mu oficiálne prišla, nestihol sa čudovať čo vidí v niekoľkých veľkých krabiciach.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple bola v roku 2015 skutočne plodná!

Namiesto štyroch kusov mu totiž Apple poslal dokopy šesťdesiat iPhonov 15 Pro Max. A čo bolo najlepšie, vo všetkých prípadoch išlo o najdrahšie 1 TB prevedenia.

Na Slovensku sa každý z týchto smartfónov predáva za 1 949 €. Jednoduchou matematikou sa teda vieme dopočítať k tomu, že celková hodnota zariadení dosahovala skoro 117 000 €. Muži pri tom uzavrel objednávku vo výške cca 6 300 €.

@legends_gio Someone reallyyy screwed up 😭 #fyp ♬ original sound – Legends_gio

 

Nakoľko autor videa svoj príbeh zverejnil na TikToku, je veľmi pravdepodobné, že ho spoločnosť Apple bude kontaktovať, aby zariadenia vrátil. V USA však existuje klauzula zákona o nálezoch „finders keepers, losers weepers„, na ktorú sa môže majiteľ šesťdesiatich iPhonov odvolať (hoci je vysoká pravdepodobnosť, že s tým nepochodí).

A ak by aj náhodou pochodil, spoločnosť Apple mu môže stále znepríjemniť život tým, že zariadenia diaľkovo zablokuje, pretože pozná ich výrobné čísla. To by mu určite skomplikovalo ich následný predaj cez bazár alebo akčnú stránku eBay.

Každopádne, ale platí, že aj vy by ste mali možno zvláštny výraz na tvári, keby vám namiesto štyroch iPhonov prišlo šesťdesiat nových, nerozbalených krabíc.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -