Podvody s Apple produktami, na ktorých niekto zarobí obrovský balík peňazí, sa vykonávajú pomerne pravidelne. Pri tom poslednom išlo o tovar v hodnote dvoch miliónov dolárov. Ako ale informuje Macrumors, páchateľa sa podarilo nájsť a zadržať. Teraz môže stráviť značnú časť života vo väzení.

Istý Guangwei „William“ Wu pochádzajúci z Manchesteru v New Hampshire sa pokúsil podviesť hongkongskú firmu Hai Xing Qia, ktorá si v jeho firme urobila veľkú objednávku na Apple produkty. Konkrétne išlo najmä o iPhony, ale aj o ďalšie produkty, ako iPady, Apple Watch či MacBooky v hodnote 2 miliónov dolárov. Ku zadaniu objednávky došlo ešte koncom roka 2022, no do dnešného dňa nevidela firma Hai Xing Qia ani jedno zo zariadení.

Wu totiž prijal úplatok 700 000 $ a produkty v hodnote dvoch miliónov poslal inej hongkongskej firme, ktorá chcela so zariadeniami obchodovať. Prvej firme potom povedal, že zásielku zhabali americkí úradníci činní v trestnom konaní, pričom vytvoril aj sfalšovaný dokument amerického poštového úradu, na ktorom sa nachádzal sfalšovaný podpis federálneho agenta, ktorý prípad „prešetroval“.

10 rokov za mrežami, náhrada škody a ešte pokuta 

Zdroj: YouTube / Naseem Speach

Vo výsledku tak firma Hai Xing Qia prišla o 2 milióny dolárov, nedostala zariadenia a Wu si prilepšil bez väčšej námahy bezmála o 700 000 $. Pochopiteľne to však poškodená spoločnosť nenechala „len tak“ a prípad začala sama riešiť.

Pravdepodobne po komunikácii s federálnym úradom pre vyšetrovanie a poštovou inšpekciou USA sa agenti zamerali na to, kde je problém. V priebehu krátkeho času odhalili podvod Guangweia „Williama“ Wua a dnes je už aj jasné, čo mu zaň hrozí.

Loopi Eco Case
Reklama

Podľa správy môže dostať pokutu až 250 000 $ a zároveň môže stráviť až 10 rokov za mrežami. Rovnako bude musieť splatiť aj čiastku vo výške 2 miliónov dolárov, o ktorú pripravil Hai Xing Qia. Toto teda veľmi nevyšlo…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 14.7 pre všetkých používateľov. Toto sú všetky novinky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -