Pokiaľ sa bojíte tohtoročných iPhonov kvôli ich kontroverznému dizajnu, možno sa bojíte zbytočne. V konečnom dôsledku to nemusí vyzerať až tak zle. Dojem kazia hlavne nie príliš prepracované makety.Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme.

Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme.

Server 9to5mac ešte v júli ukázal makety prepravovaného iPhonu 11, ktorý spoločnosť odhalí 10. septembra. Vďaka nim sme si mohli urobiť veľmi dobrý prehľad o tom, čo nás asi počas tohto roka čaká. Dnes predstavili výrobcovia príslušenstva iPhone Nood, Totallee a Olixar fotografie, kde ukazujú svoje kryty spolu s maketami iPhonu 11. Popravde, na mnohých zariadeniach vyzerajú práve produkty „otrasne“.

Samotný štvorcový výrez zadnej kamery je predmetom nejednej diskusie. Slováci ho označujú ako „troj-platničku“ či „indukčnú dosku“. Nie je to ale len naša, regionálna záležitosť. Fanúšikovia prakticky po celom svete vyjadrili nechuť k tomu dizajnu a trojuholníkovému usporiadaniu zadnej kamery. Ľudia si ale neuvedomujú jednu dôležitú vec. To podľa čoho si robia názory nie je finálny produkt ale len neprepracované Čínske makety, ktoré by ho mali pripomínať.

Úniky nám síce prezradili ako bude vyzerať samotný tvar fotoaparátu, nikto nám ale nepovedal, ako moc budú viditeľné jednotlivé šošovky vrámci štvorcového rámika. Ostatne, práve vďaka tomu sme mohli spochybniť tento únik. No a tu je práve ten problém. Ak sa pozrieme na to ako moc sú vidieť šošovky vrámci iPhonu X alebo XS, zistíme, že nie sú vôbec až tak výrazné ako na maketách z Číny. Je veľmi pravdepodobné, že presne tak tomu bude aj v prípade iPhonu 11.

Rýchlo si zvykneme

Aj to je dôvod, preči si myslíme, že ľudia si na tento dizajn veľmi rýchlo zvyknú. Podobne na tom bol iPhone aj pred predstavením modelu X. Makety tiež neukazovali príliš vábivý dizajn zadnej šošovky. Vo finále sa ale ukázalo, že sklíčko je omnoho tmavšie a vyzerá o dosť lepšie. Tento na oko výrazný prvok jednoducho nebude tak výrazný.

Nikomu nebude cielene ťahať oči a vadiť bude omnoho menej. Navyše tri šošovky tu nie sú len tak pre nič za nič, hoci možno mierne utrpí tvar zadnej časti, získame tým na kvalite záberov. A o to tu ide nie?

Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme.  - svetapple.sk
Na ľavo maketa iPhonu 11 na prvavo iPhonu XS – svetapple.sk

Takto vyriešili výrez výrobcovia krytov

Výrobca krytov Totallee to urobil veľmi dobre. Tie sú navrhnuté tak, aby mali len jeden veľký výrez pre celú šošovku fotoaparátu. Človeku tak bude trčať z obalu len jeden veľký štvorec, ktorý nebude nikoho nijako extra vzrušovať. Ak samotné šošovky nebude vidieť, bude to navyše vyzerať ako dosť profesionálny fotografický nástroj. Kryty sú priesvitné a k dispozícii v troch farbách.

Prečítajte si tiež  iOS 13.2 má problém. Počas náročnejších operácii sa na ňom zastavujú aplikácie.
Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme. - svetapple.sk
Takýto dizajn nebude vadiť – svetapple.sk

Naopak výrobca krytov Nood, to až tak celkom nezvládol. Výrezy na jeho krytoch sú iba pre šošovky fotoaparátu, blesk či mikrofón. Výsledkom je fakt, že aj keď sú šošovky skryté v tmavom skle, tieto púzdra na ne budú zbytočne upozorňovať a to nepôsobí dvakrát dobrým dojmom. Čo ale firme kvitujeme je fakt, že kryty majú hrúbku len 0,2 mm a na neschádza sa na nich žiadna značka. K dispozícii budú v čiernej, čiernej matnej alebo bielej farbe.

Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme. . svetapple.sk
Tento výrobca krytov zbytočne zvýrazňuje šošovky – svetapple.sk

Na záver by sme teda chceli povedať toľko, že prevedenie zaraidenia od Apple bude úplne iné či už na pohľad alebo na dotyk. Neveríme tomu, že by si v Cupertine dovolili vyrobiť niečo, čo je škaredé a nie je to ani trochu luxusné. Už veľa krát sa hovorilo o tom, že používatelia si „takýto iPhone nekúpia“. Zatiaľ sa však zo všetkých modelov stal predajný hit. Uvidíme ako si bude viesť iPhone 11 na trhu počas následujúceho roka. Náš názor je taký, že to s tou šošovkou vôbec nebude také zlé ako to momentálne vyzerá…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.