iPhone 7 je zatiaľ stále tým očakávaným zariadením, ktoré by malo prísť niekedy v septembri tohto roka. Tešiť sa samozrejme môžeme aj na väčší model Plus, ktorý by mal okrem všetkých noviniek v iPhone 7 ponúknuť aj duálnu šošovku fotoaparátu a samozrejme optickú stabilizáciu videa, ktorú ponúka už dnes. Na internete sa len prednedávnom objavili snímky iPhonu 7 a tiež iPhonu 7 Plus a dnes tu máme schémy, ktoré len potvrdzujú uniknutý dizajn.

Na internet unikli ďalšie snímky iPhonu 7

Japonský magazín Mac Fan dnes vydal úplne novú správu, v ktorej okrem zaujímavých informácií prikladá aj schému úplne nového iPhonu 7. V tomto prípade ide o väčší model Plus, alebo ako magazín uvádza, jeho názov by mohol byť aj “Pro”. Jeho rozmery sú podľa nákresov totožné s rozmermi súčasného iPhonu 7 Plus, avšak niekoľko noviniek tu Apple pridalo už na prvý pohľad.

- Reklama -

Tak v prvom rade je to duálna šošovka fotoaparátu. Apple by vďaka tomuto chcelo zvýšiť kvalitu fotografie a tiež videa. Navyše by mohol byť nový iPhone schopný natáčať v 3D, čo by celkom vyhovovalo súčasnej dobe a rozvoju virtuálnej reality. Žiaľ, aj podľa nákresov a aj podľa zistených informácií bude šošovka opäť vytŕčať tak, ako pri iPhone 6/6S Plus. Apple si ale dalo kus práce aj s týmto detailom a vyriešilo to, dovoľme si povedať, o čosi krajšie.

MacFan - svetapple.sk

Na nákresoch tiež môžeme vidieť to, že iPhone nemá 3,5mm jack konektor pre slúchadlá.  Asi žiadna novinka, keďže ide o stále dookola omieľanú tému, ale je to trošku škoda. Ľudia si ešte chvíľu budú musieť zvykať na to, že hudbu budú púšťať poväčšinou cez Bluetooth alebo cez špeciálne slúchadlá, ktoré sa do zariadenia budú pripájať pomocou Lightning kábla. Možno nie sme experti ani analytici, ale niečo nám hovorí, že presne toto bude terčom výsmechu a kritiky konkurenčných spoločností.

Hoci aj na nákresoch môžeme vidieť, že zmeny budú opäť skôr hardvérové ako vizuálne, máme sa na čo tešiť, Apple zrejme nevydá iPhone 7S, ale na budúci rok vyjde iPhone 8. Ten by mal definovať nový dizajn a to, akým smerom sa budú zariadenia po vizuálnej stránke posúvať v budúcnosti. Pravda je však taká, že z fádneho dizajnu sme trošku sklamaný aj my. 🙁

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here