Náhlavná súprava Apple Vision Pro pre virtuálnu a rozšírenú realitu dorazí k prvým majiteľom už o pár týždňov. V prípade tohoto zariadenia bolo zatiaľ odhalené iba príslušenstvo v podobe špeciálneho krytu, no Apple už usilovne pracuje na ďalších doplnkoch.

Ako ukazuje jeden z najnovších patentov spoločnosti, Apple skúma možnosti, ako priniesť na Vision Pro príslušenstvo na štýl ceruzky Apple Pencil. Tá by mala mať virtuálne hroty štetcov, ktoré uvidí len používateľ v rozšírenej realite.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple pripravuje nový druh ovládača pre súpravu Vision Pro

Produktový rad Apple Pencil je už teraz pre spotrebiteľov poriadne zmätočný, pretože modely sú navzájom veľmi podobné. Najnovší návrh ukazuje odklonenie od tohoto dizajnu, keďže podľa obrázkov v patente ide o veľký a robustný doplnok. Okrem schopností ceruzky Apple Pencil by však mohol fungovať aj ako ovládač.

Apple Vision Pro Apple Pencil
Zdroj: PPUBS

V jednej z ilustrácií je zariadenie vyobrazené ako ručný ovládač s podlhovastým puzdrom v tvare fixky, ktorý je nakonfigurovaný tak, aby sa dal uchopiť v prstoch používateľa.

Že by nemalo ísť iba o obyčajný stylus svedčí názov patentovej prihlášky, ktorý znie „Počítačový systém s ručnými ovládačmi”.

Spoločnosť Apple naznačuje, že toto zariadenie by mohlo byť ovládačom pre viacero zariadení a nie len pre headset Vision Pro. Bolo by s ním možné ovládať samotnú náhlavnú súpravu, mobilný telefón, tablet, prenosný počítač, náramkové zariadenie alebo reproduktory. Na ovládanie celého jablkového ekosystému by tak stačil jeden produkt.

 

Apple Vision Pro Apple Pencil
Zdroj: PPUBS

Interne by tento ovládač mohol obsahovať inerciálnu meracie jednotku s akcelerometrom na zhromažďovanie informácií o jeho pohyboch. Ide napríklad o pohyby švihnutím, mávnutím, písaním, kreslením, trasením, otáčaním a podobne.

Vďaka senzorom by tak bolo zariadenie schopné rozoznať, aký nástroj sa v rozšírenej či virtuálnej realite používa.

V typickom štýle patentovej prihlášky má návrh spoločnosti Apple taký široký záber, aký si len dokážete predstaviť. Apple však jasne konkretizuje, že ide o ručný ovládač, ktorý môže mať puzdro s predĺženým hriadeľom, ktorý sa rozprestiera medzi prvou a druhou časťou hrotu.

Na väčšine príkladoch je však znázornená hrubá ceruzka Apple Pencil s veľkým a fyzickým hrotom. Ostáva nám teda počkať, s čím sa Apple vytasí.

Prečítajte si tiež  Najväčší nedostatok Apple Vision Pro je batéria. Jej výdrž je zatiaľ smiešna

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -