Nie je to tak dávno, čo sme zverejnili prvé snímky, ktoré mali patriť prepracovanému lightning káblu. Novinka bude vyhotovená z odolnejších materiálov, takže sa tak jednoducho nepoškodí. Dnes unikli nové fotografie, ktoré nám toto príslušenstvo približujú.

Na internet unikli snímky nového lightning kábla

O najnovší únik sa postaral leaker L0vedream. Ten prostredníctvom svojho Twitter účtu zdieľal obrázky, na ktorých sa má nachádzať nový lighnting USB-C kábel. Príslušenstvo bude súčasťou balenia iPhonu 12, ktorý sa nám ukáže v septembri alebo októbri 2020.

V Apple sa evidentne zamysleli nad ekológiou, a nový lightning upravili tak, aby ho nebolo jednoduché akokoľvek zlomiť či ináč poškodiť. Na snímkoch môžeme vidieť porovnanie s čiernym káblom určeným pre iMac Pro. Práve ten sa už dlhšiu dobu vyrába z trochu odlišných materiálov, ako sme zvyknutí.

Medzi významné benefity nemá patriť len nižšia náchylnosť na akékoľvek poškodenie. Nakoľko tu nebude použitá guma ale skôr textília, nový lighnting sa nebude tak jednoducho zamotávať. To čo vidíte na fotkách môže byť zároveň jediným príslušenstvom (s výnimkou návodov, nálepiek a sponky pre SIM kartu), ktoré bude dodávané k tohotoročnému iPhonu 12.

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, že 20W adaptér nebude súčasťou krabice. Tak isto by firma mala raz a navždy odstrániť aj slúchadlá EarPods. Tešíte sa na takúto zmenu v oblasti materiálov? Za nás je to úplne skvelý krok, ktorý mali v Cupertine uskutočniť už dávno. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.