AirPods patria medzi najúspešnejšie Apple produkty, aké sa kedy dostali do predaja. Sú jednoduché, fungujú dobre a ľudia ich milujú. To sú dobré dôvody, prečo ich neustále inovovať. No a presne to sa práve deje. Na internete sa objavila vizualizácia AirPods 3. Čo poviete na ich dizajn?

Na internete sa objavila vizualizácia AirPods 3. Majú nový tvar…

Dnes redakcia 9to5mac zdieľala koncept nových slúchadiel AirPods 3. O túto prepracovanú vizualizáciu sa postaral dizajnér Michael Rieplhuber. Ten ju zdieľal na svojom Twitter účte. Ako môžete vidieť na fotke, slúchadlá sú iné ako tie súčasné, ktoré nám Apple predstavilo v roku 2012 s iPhonom 5 (ešte ako EarPods). AirPods 3 generácie budú plné noviniek, ktoré určite veľmi oceníme.

Celá vizualizácia, ktorú si môžete pozrieť nižšie vychádza z už dnes známych únikov. Na jednom sme mohli vidieť údajný prototyp. Tomu možno mnohí neverili avšak podľa nás išlo o skutočný a hodnoverný únik. Všetko potvrdilo aj Apple, aj keď samozrejme nechcene. V novej verzii iOS 13.2 beta 1 sme sa dočkali nového piktogramu. Ten znázorňuje práve AirPods, ktoré však nevyzerajú ako prvá či druhá generácia. Majú odlišný dizajn, ktorý akoby z oka vypadol spomínanému prototypu z fotiek.

Nový dizajn musel prísť. Bola to otázka času.

Na novej vizualizácii sa nám teda predstavujú AirPods 3, ktoré sú akousi kombináciou úniku z iOS 13.2 a prototypu z továrne v Číne. Ako môžeme vidieť, už nie sú len klasický plastové. Dostal sa sem jeden materiál, ktorý bol pravdepodobne nevyhnutný pre dokonalý zvukový zážitok. Hovoríme samozrejme o gumičke na konci. Tie ľudovo nazývame ako „štuple“. Práve vďaka ním by vám do ucha nemalo prenikať okrem kvalitného zvuku nič z okolitého prostredia. O to by sa mala postarať aj nová funkcia, ktorá bude tieto ruchy aktívne potláčať.

Samotný tvár slúchadiel je potom ešte lepšie prispôsobený vášmu uchu. AirPods držali síce tiež dobre, niektorí používatelia sa ale zvykli sťažovať, že ich pri dlhšom nosení tlačia (aj keď toto je samozrejme dosť individuálny problém). Ak si dobre všimnete, koncept na vizualizácii má omnoho oblejší tvar. Mal by sa nám lepšie dostať do ucha. Tiež pekným detailom sú aj samotné „nožičky“ slúchadiel. AirPods ich má rovné. To čo vidíme na fotke je ale dosť skosené (podľa predlohy z úniku prototypu). Pravdepodobne práve tento tvar zabezpečí to aby nevypadávali z ucha.

Prečítajte si tiež  Základné AirPods kúpite v zľavách za výhodnú cenu: Dokonalo poslúžia vašim každodenným potrebám

Apple do tohto produktu samozrejme opäť zakomponuje aj nový procesor (žeby Apple H2?). Celkovo by sa ale mali slúchadlá zmenšiť. Výdrž batérie by však mala ostať na rovnakej úrovni ako pred tým. Špekuluje sa tie nad tým, že kvôli predošlému úniku, kde sa našiel ich „piktogram“ v nastaveniach prístupnosti operačného systému iOS 13, budú môcť tieto slúchadlá slúžiť aj ako „nasluchávatko“ pre ľudí so sluchovým postihnutím. To je však len teória. Čo hovoríte na dizajn vy? Páčia sa vám štuple alebo preferujete radšej plast tak ako to majú AirPods dnes?

https://twitter.com/RieplhuberGD/status/1179799240664596481?s=20
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.