Hoci sme si pôvodne mysleli, že AirPods 3 uvidíme až na budúci rok, teraz to reálne vyzerá, že prídu ešte koncom roka 2019. Dnes dokonca AirPods 3 unikli na internet. V predaji by mohli byť pred Vianocami.

AirPods 3 unikli na internet.

Dopredu upozorňujeme, že je veľmi ťažké predpovedať, do akej miery je tento únik pravdepodobný. Na jeho potvrdenie budeme musieť zrejme chvíľu počkať. Ak sa ale ukáže ako pravdivý, pred očami máme tretiu generáciu extrémne populárnych slúchadiel AirPods, ktorá ponúkne nové tvary, kvalitnejšie audio, pravdepodobne nový zdravotný senzor či technológiu, ktorá bude vedieť eliminovať vonkajšie zvuky. Najdôležitejšou inováciou bude ale vodeodolnosť.

AirPods 3 unikli na internet. - svetapple.sk
AirPods 3 unikli na internet. – svetapple.sk

S novými slúchadlami by ste mali zvládnuť plávať. Najprv sa na internetovej stránke Slashleaks objavil len dizajn nového, menšieho nabíjacieho púzdra pre samotné slúchadlá.

Na fotografii môžeme vidieť vodotlač na čínsku stránku 52audio.com. Ako náhle do vyhľadávania na tejto stránke zapíšete “AirPods 3”, dostanete sa k článku, na ktorom môžete vidieť reálne fotografie týchto zariadení. Samozrejme nejedná sa o žiadnu finálnu verziu slúchadiel. Nachádza sa tu prakticky len ich plastové telo. Aj to nám ale veľa napovedá o tom ako budú fungovať a hlavne o tom ako budú vyzerať.

- Reklama -

Mierne dizajnové zmeny, pravdepodobne kvôli novým technológiám

AirPods prvej aj druhej generácie sú obľúbené. Majú príjemný tvar a zaujímavé technológie vďaka ktorým je počúvanie hudby o čosi príjemnejšie. Ich nová generácia by však mala dizajn mierne upraviť. Apple určite dlho pracovalo na tom aby boli slúchadlá ešte ergonomickejšie a zároveň aby sa do nich dali aplikovať nové technológie a odolnosť proti vode. Práve plávanie s AirPods 3 by malo byť samozrejmosťou.

V predošlích únikoch, ktoré sa týkajú tohto zatiaľ stále tajomného zariadenia sme sa mohli dozvedieť, že budú okrem iného po prvý krát podporovať zdravotné funkcie. Nebude to síce nič prevratné ale slúchadlá by mohli sledovať našu tepovú frekvenciu. (To by sa možno dalo využiť na nejakú zaujímavú aplikáciu, ktorá nás bude monitorovať počas počúvania hudby a sledovať ako sa frekvencia mení v závislosti na žánroch a podobne…)

AirPods 3 unikli na internet. - svetapple.sk
AirPods 3 unikli na internet. – svetapple.sk

Okrem iného by mala nová generácia zaznamenať aj pokrok v kvalite prehrávania. Nehovoríme len o tom, že by mala mať o čosi výraznejšie basy (čo jej bolo vyčítané) ale mala by aj lepšie potláčať okolitý hluk. Vďaka tomu by vás aj pri menšej hlasitosti nemali vyrušovať vplyvy prostredia. Samozrejme by to malo mať pozitívny vplyv aj sa samotné prehrávanie.

Ako môžeme vidieť na zmenšovaní (aj bezdrôtového balenia), slúchadlá zrejme neprídu s lepšou výdržou batérie. To ale ani s horšou. Predsa len by šlo o krok späť. To, čo ponúkajú dnes je koniec koncov celkom postačuje. 24 hodín počúvania vďaka puzdru, 5 hodín vďaka samotným slúchadlám a ak sa vám vybijú, za 15 minút ich nabijete na ďalšie 3 hodiny čo je super výsledok.

Kedy budú AirPods 3 predstavené?

Na túto otázku vám samozrejme nikto jednoznačne neodpovie. Môže to byť tento rok, alebo to môže byť aj v 2020-tom. Ako ale analytici predpokladajú, je celkom reálne, že by sme ich mohli vidieť už na Kenyote, ktorá by mala byť koncom tohto roka. Apple na nej predstaví nové verzie iPadu Pro a prirpavovaný MacBook Pro 16″. Taktiež sa šepká o novej generácii Apple TV, ktorá bude výkonnejšia a tak bude lepšie podporovať službu Apple Arcade.

To, že táto konferencia bude je skoro isté. Nenaznačuje nám to len množstvo únikov či prekvapivo krátka konferencia iPhonu 11/ 11 Pro ale aj fakt, že sme na nej nevideli aktualizované kľúčové produkty, ktoré by ešte mali prísť tento rok. No a ak na poslednej (pravdepodobne novembrovej) keynote uvidíme aj AirPods 3, je skoro isté, že sa do predaja dostanú ešte tento rok. Apple by neurobilo chybu a takýto skvelý darček by neposunulo k dostupnosti až na rok 2020. Ak však firma slúchadlá nepredstaví na keynote, dočkáme sa ich začiatkom budúceho roka. Ich cena a podrobné detaily sú však zatiaľ jednou veľkou neznámou. Uvidíme.

AirPods 3 unikli na internet. - svetapple.sk
AirPods 3 unikli na internet. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here