Konferencia WWDC 2024 nám okrem iného priniesla aj bližší pohľad na to, ako bude fungovať operačný systém na jablkových tabletoch. Nový iPadOS 18 prinesie závan sympatických zmien, vďaka ktorým sa iPady ešte viac priblížia svojimi funkciami počítačom Mac. Niekoľko zmien sa však týka aj otázky podporovaných zariadení.

Nový iPadOS 18 bude možné nainštalovať takmer na všetky zariadenia, ktoré disponovali podporou aktuálneho systému iPadOS 17. Technologický gigant z Cupertina tým potešil predovšetkým používateľov starších modelov, ktorí sa obávali, že si najnovší update pre slabý výkon svojich iPadov už nebudú môcť užívať. Zo zoznamu však ubudlo niekoľko starších produktov, ktoré sa podpory operačného systému nedočkali.

Na tieto iPady nenainštalujete iPadOS 18

V roku 2023 stratia podporu operačného systému iPadOS 17 hneď tri iPady, ktoré boli predstavené pomerne dávno. Konkrétne ide o:

  • iPad 6. generácie (2018) a starší
  • iPad Pro 2017 a starší

iPadOS 18 bude podporovaný na týchto zariadeniach:

  • iPad Pro 2018 a novší
  • iPad Air 3. generácie (2019) a novší
  • iPad 7. generácie (2019) a novší
  • iPad mini 5. generácie (2019) a novší

Už o niekoľko minút by sme sa mali dočkať zverejnenia prvých beta verzií. Operačný systém iPadOS 18 bude v najbližších mesiacoch dostupný aj v rámci verejných beta testov a jeho oficiálne spustenie je naplánované (ako už býva zvykom) na jeseň 2024.

Dajte nám vedieť do komentára, čo vás na tejto generácii operačného systému zaujalo najviac. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Leaker: Čo očakávať od nových AirPods a Apple Watch Series 7?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -