Všetci používame svoje smartfóny trochu iným spôsobom. Niekto si na ne nalepí ochranné sklíčko + pridá kryt po prvom vybalení z krabice, a iní tieto „ochranné“ pomôcky vôbec neriešia, nakoľko si chcú užívať dizajn a materiály zariadenia na vlastnej koži.

iPhone 12 Pro Max prešiel kus cesty po stránke odolnosti. Zariadenie má hranatú konštrukciu, ktorá v porovnaní so zaoblenými rohmi lepšie odoláva pádom a displej získal povrchovú úpravu Ceramic Shield, vďaka ktorej ho len tak ľahko nerozbijete.

Ak sa ale stretnú všetky zlé okolnosti a človek je trochu nešikovný, môže to dopadnúť aj tak, ako na videu nižšie. O to sa postaral známy kanál iCase Mobile Service Center, ktorý v zásielke obdržal „na totálku“ zničený iPhone 12 Pro Max.

Keď sa pozriete na fotografie alebo video, určite s nami budete súhlasiť, že rozbitý displej bol v tomto prípade ten najmenší problém. Telefón prišiel o vrchnú časť rámu z nehrdzavejúcej ocele a cez zadné sklo sa dali vidieť vnútorné komponenty. Skutočne si nevieme ani len predstaviť, čo tomu predchádzalo, no určite to nebol obyčajný pád z výšky jedného metra…

Takéto zariadenie je zrelé do elektrodopadu…

Pokiaľ by sa vám stalo niečo podobné, pravdepodobne by ste to vzdali a telefón zaniesli do elektroodpadu, prípadne do autorizovaného servisu na výmenu za cca 750€ v rámci Apple exchange programu. Existujú ale ľudia, ktorí si aj s takýmto poškodením dokážu poradiť.

V tomto prípade bolo potrebné rozobrať komplet celé zariadenie, vymeniť pár poškodených súčiastok a znova ho poskladať do úplne nového housingu (krytu) spolu s novým displejom. Náročná oprava trvala niekoľko hodín, no vo výsledku sa zákazník dočkal funkčného zariadenia a možno ho to stálo iba polovicu vyššie uvedenej ceny exchange programu.

Samozrejme, v tomto prípade treba počítať s neoriginálnymi náhradnými dielmi a ďalšími negatívami. Na strane druhej sa ale jedná o krásny príklad toho, že aj naoko nefunkčná elektronika môže slúžiť ešte dlhé roky, len jej treba dať šancu (ak je to možné).

Napíšte nám do komentára, či ste sa už stretli s niečim podobným. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy na túto tému.

Prečítajte si tiež  Samsung pomaly odhaľuje svoj Galaxy S6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.