Minulý týždeň sme vám priniesli niekoľko videí, ktoré zachytávali predný panel iPhonu 6 a jeho neskutočnú odolnosť. Zatiaľ čo na prvom videu bol predný panel vystavovaný menšej náročnosti v tom druhom šlo už o „brutálne“ skúšky ohňom, ktorými prekvapujúco prešiel. Zastavilo ho až auto!

Vyjadrenie profesionála

Chlapcom zo serveru The Guardian to zrejme nedalo spávať a na odpoveď či ide skutočne o zafírové sklo alebo „len“ o Corning Gorilla Glass 3. generácie sa opýtali rovno profesora Neila Alforda, ktorý je členom katedry Department of  Materials na Imperial College v Londýne. Jeho odpoveď po prezretí oboch videí bola jednoznačná. Potvrdil, že spoločnosť Apple naozaj mohla použiť zafírové sklíčko na výrobu predného panelu iPhonu 6. Údajne však museli v Coupertine prelúskať radu problémov, ktoré sa týkajú práve výroby tenkých a odolných súčiastok. Celé jeho vyjadrenie:

“Podľa môjho názoru môže byť panel na videu vyrobený práve zo zafíru, pokiaľ totiž vyrobíte zafír dostatočne tenký, môžete ho výrazne ohýbať, pretože má obrovskú silu. Myslím si, že Apple použil akési laminovanie, teda väzbu rôznych kryštálových rezov zafíru, ktorá zvyšuje tuhosť materiálu a dokáže odolávať napätiu na povrchu skla alebo naopak kompresií, čo znamená, že má neskutočnú silu.”

a04b5e908b1fc2db_bendy-iphone-6-screen.xxxlarge
Odolnosť zafírového sklíčka je naozaj neskutočná! – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  iPhone 6 - najvyhľadávanejšie slovo spotrebnej elektroniky za 2014
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.