iPhone je zariadenie, ktoré je skonštruované tak aby vydržalo čo najdlhšie. Ani to ale nie je dokonalé a niekedy sa tu objavia problémy ako nafúknutá batéria, ktoré vedia pekne potrápiť používateľov. Čo však v takomto prípade robiť? Toto je náš návod.

Nafúknutá batéria je obrovský problém, určite treba rýchlo konať

Pokiaľ ste si všimli, že displej na vašom iPhone sa akosi vytláča smerom von, pravdepodobne by ste mali zbystriť pozornosť. Nemusí to byť tým, že sa odliepa kvôli nekvalitnej výrobe. Na 99% naň niečo zo zadnej strany tlačí, no a jediné, čo to môže byť je batéria. Tá sa v niektorých výnimočných prípadoch môže poškodiť a reakcia je taká, že sa jej objem niekoľkonásobne zväčší, nafúkne sa. Pokiaľ sa to stane, určite už so zariadením nič nerobte.

- Reklama -

Existuje tu extrémne vysoké nebezpečenstvo ohrozenia zdravia. Nejde tu len o výbuch či horenie. Ide tu aj o nebezpečné splodiny, ktoré pri nich vznikajú a nie sú vôbec zdraviu prospešné. Majte sa teda na pozore a prečítajte si nižšie čo máte robiť, pokiaľ sa vám z ničoho nič nafúkla batéria na vašom iPhone. Stať sa to môže prakticky komukoľvek predsa len je to trochu lotéria. Poďme na to.

Nafúknutá batéria. Čo mám robiť? Pozrite si tento návod. - svetapple.sk
Nafúknutý iPhone – svetapple.sk

Návod ako riešiť tento problém

V prvom rade nepanikárte, pokiaľ sa vám niečo podobné stalo, neznamená to, že sa batéria automaticky roztrhne a vy prídete o svoje zariadenie. To, že by ste mali situáciu riešiť zistíte na produktoch iPhone, iPad či Apple Watch pohľadom na vyčnievajúci displej zo svojho pôvodného miesta. MacBook tento problém signalizuje na TrackPade. Takáto baterka logický znamená, že ju treba vymeniť. Postup by mal byť teda následovný.

Nafúknutá batéria. Čo mám robiť? Pozrite si tento návod. - svetapple.sk
Takto sa prejavuje problém pri MacBooku – svetapple.sk
  • Opatrne vezmite vaše zariadenie a nezabúdajte na to, že by ste nemali tlačiť displej ani kryt k sebe. Nechajte ho tak ako je. (v prípade, že by sa obal batérie poškodil hrozí požiar).
  • Ak je zariadenie v nabíjačke, samozrejme ho okamžite odpojte z elektrickej siete.
  • Opatrne vypnite zariadenie (produkty s nafúknutou batériu zvyknú fungovať, ich používanie je ale extrémne nebezpečné).
  • Zariadenie odneste tam, kde ste ho zakúpili pokiaľ naň platí ešte záruka. Ak nie, smerujte do servisu (ideálne autorizovaného). Tu vám ponúknu výmenu batérie prípadne iných poškodených dielcov a recykláciu tej starej.

To je všetko. My samozrejme dúfame, že tento návod nebudete potrebovať, nakoľko nechceme aby vás stretla podobná nepríjemná situácia. Ak sa to však stane, viete ako máte pohotovo reagovať.

Nafúknutá batéria. Čo mám robiť? Pozrite si tento návod. - svetapple.sk
Nafúknutá batéria. Čo mám robiť? Pozrite si tento návod. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.