Spoločnosť Apple je priekopníkom v oblasti tabletov. Tento technologický gigant každoročne búra rebríčky úspešnosti v predajoch a my sa tomu ani nečudujeme. Aj obyčajné modely totiž dokážu ľuďom verne slúžiť roky a tí sú s nimi nadmieru spokojní. Presne takýmto produktom je aj iPad 9. generácie, ktorý teraz kúpite v zľave za vynikajúcu cenu.

Aj keď nejde o žiadnu novinku, tento elegantný 10,2″ tablet má stále čo ponúknuť. Využíva síce ešte starý dizajnový jazyk spoločnosti Apple, no niekomu môže táto klasika vyhovovať viac. Odomykanie prebieha cez Touch ID a displej disponuje rozlíšením 2160 x 1620 pixelov s jasom dosahujúcim až 500 nitov. Pri tomto iPade vás navyše nesklame ani procesor. Je síce pravda, že čip A13 Bionic má časy najväčšej slávy za sebou no Apple ho produkuje relatívne moderným 7 nm výrobným procesom a vďaka tomu s ním dokáže poraziť aj po rokoch väčšinu konkurentov.

Bežná cena za iPad 9. generácie dnes štartuje na úrovni 429 €, čím sa dostávame k tomu, že je to vlastne ten najlacnejší iPad, aký si vôbec môžete kúpiť. Každopádne po kliknutí na tento odkaz ho získate za 341 €, vďaka čomu na ňom veľmi slušne ušetríte. A ľutovať to nebudete.

Ideálny na bežnú prácu, Face Time hovory aj zábavu 

iPad 9
Zdroj: YouTube / Max Tech / LaPcheck (úprava redakcie)

Je síce pravda, že základný iPad na náročné strihanie 4K 60 FPS videí úplne nie je, no bežnú prácu na ňom urobíte absolútne bez problémov a z času na čas mu neublížite, ani keď ho trochu vyšťavíte. Veľkou výhodou je prítomnosť kvalitnej prednej kamery s podporou Center Stage či zadného fotoaparátu s rozlíšením 12 Mpx a podporou 1080p videa pri 60 FPS.

Ku zariadeniu si tiež môžete pripojiť rôzne klávesnice (dokonca aj s trackpadom), vďaka ktorým sa vám bude ľahko pracovať dokumentami. Taktiež si tu zahráte rôzne hry, prečítate články na internete alebo pozriete najnovšie videá od vašich obľúbených tvorcov na platforme YouTube. Je to iba na vás.

iPad 9. generácie tiež poteší dobrou výdržou batérie. Jeho akumulátor s kapacitou 8 557 mAh zvládne fungovať cca 10 hodín na jedno nabitie pri menej náročných činnostiach. Samozrejme, ak iPad vystaví náročnej práci, počítajte skôr s 5 až 6 hodinovou výdržou. Za nás je to, ale aj tak celkom dobré.

Čo teda dodať na záver? Nie každý potrebuje ten najmodernejší, najvýkonnejší a hlavne najdrahší tablet v portfóliu technologického giganta. Niekomu stačí aj najzákladnejší model, ktorý sa dá kúpiť už za 341 €, a ktorý splní 99 % každého požiadaviek. Rozhodnutie, ale samozrejme nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Apple opäť potvrdilo, že je majstrom reklamy!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -