iPhone SE 3. generácie je zariadenie, ktoré vyvoláva v technologickom svete rozporuplné názory. Zatiaľ čo jedni ho považujú za geniálny a dostupný produkt s výkonným procesorom, či jednoduchým dizajnom, iným pripadá, ako zrecyklovaný vtip, ktorý už Apple dávno nemalo ponúkať svojim zákazníkom. Či už patríte do jednej, alebo druhej skupiny, jedno je isté. iPhone SE 3. generácie kúpite na Slovensku vo výhodnej zľave.

Aj keď má zastaralý dizajn, iPhone SE 3 nie je po technickej stránke vôbec taký zaostalý, ako si možno myslíte. Pekným príkladom je prítomnosť procesora A15 Bionic, ktorý sa nachádza v mierne výkonnejšej verzii aj v iPhone 14. Rovnako v iPhone SE 3. generácie nájdete 5G pripojenie, kvalitný zadný fotoaparát, či snímač odtlačkov prstov Touch ID, ktorý je nostalgickou spomienkou na biometrickú technológiu, s ktorou spoločnosť Apple zásadne ovplyvnila celý technologický priemysel.

Čo sa týka ceny, iPhone SE 3. generácie je v bežnom predaji v podstate až neuveriteľne drahý. Spoločnosť Apple ho dokáže zákazníkom predávať za 549 €. Nebudeme si však klamať, že je to za takéto zariadenie v roku 2023 už neadekvátna cena a preto sa hodí nejaká tá zľava. Dobrou správou je, že po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone SE 3 už od 450 €, vďaka čomu ušetríte veľmi slušných 100 €. A to je dosť zaujímavé zvýhodnenie.

Oplatí sa iPhone SE 3 v roku 2023? 

Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Odpovedať na túto otázku nikdy nie je jednoduché, nakoľko to dosť závisí od individuálnych požiadaviek používateľa. Na druhej strane ale netreba zabúdať, že aj keď je iPhone SE 3. generácie dizajnový archaizmus, v oblasti hardvéru je skutočne nadupaný a vďaka tomu vám bude slúžiť s najnovšími aktualizáciami systému pokojne aj 3 – 5 ďalších rokov.

Pre menej náročného spotrebiteľa, ktorému možno nevyhovuje odomykanie cez skenovanie tváre (Face ID), ide teda o zaujímavú voľbu, ktorú určite neoľutuje. Na strane druhej, ak hľadáte niečo modernejšie, iPhone SE 3 nedáva absolútne žiaden význam. Oveľa lepšou voľbou bude síce starší, no dizajnovo a s výnimkou procesora či podpory 5G siete aj technologicky vyspelejší iPhone 11.

Je síce pravda, že tento smartfón bude mať pravdepodobne už len 2 – 3 ročnú podporu, no za cenu cca 440 €, ku ktorej sa dostanete po kliknutí na tento odkaz ide určite o lepšiu voľu.

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

iPhone 11 má napríkld väčší 6,1″ edge-to-edge displej s podporou Face ID, dva fotoaparáty na zadnej strane, pričom jeden z nich podporuje aj nočný režim, či oveľa väčšiu až 3 110 mAh batériu (vs 2 018 mAh) v iPhone SE 3.

Prečítajte si tiež  Týždenná akcia na príslušenstvo! |28.3. - 3.4.|

Ekologický kryt kúpite na Loopi

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Pokiaľ si zaobstaráte iPhone SE 2/3 alebo iPhone 11, myslieť by ste mali aj na kvalitné príslušenstvo, ktoré vám ho z dlhodobého hľadiska ochráni.

Loopi vám ponúka ekologický kryt, ktorý je vyrobený zo pšeničného plastu a keď ho prestanete používať, môžete ho zahodiť do kompostu, kde sa po čase sám biologicky rozloží. Cena tohto krytu je pre:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -