Trh s mobilnými zariadeniami sa neustále rozrastá a ľudia si vyberajú aj podľa toho, ako tieto smartfóny fotia. Výrobcovia to samozrejme veľmi dobre vedia a prispôsobujú tomu svoju ponuku.

Dnešná doba nám vďaka tomu dáva bohaté možnosti výberu. Či už ste fanúšikom zariadení s operačným systémom iOS alebo Android, na trhu nájdete presne to, čo vám najviac vyhovuje.

Dnešný rebríček zostavili francúzski experti zo spoločnosti DxOmark. Ľudia, ktorí stoja za testami zmenili metodiku svojej práce a zariadenia už neskúšajú v laboratórnych podmienkach.

Po novom tak zohľadňujú aj praktické, každodenné využívanie, ktoré hrá vo výsledkoch zásadnú rolu. Svoje miesto medzi nimi našili značky ako Huawei, Google, Honor a samozrejme Apple.

Samsung v TOP 10 chýba 

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Zatiaľ čo na prvom mieste bolo zariadenie s celkovým počtom bodov až 147, na desiatom mieste sa nachádza zariadenie so 139 bodmi.

Tým chceme povedať, že aj keď je Huawei Mate 40 Pro+ na poslednej desiatej priečke, určite ho nemôžeme považovať za „zlý fotomobil“. Práve naopak. Zariadenie predbehlo napríklad aj Samsung Galaxy S22 Ultra čo je jeho obrovská prednosť.

A keď už sme pri tom Samsungu, juhokórejský gigant sa do TOP 10 ani len nedostal, pričom Apple je v rebríčku zastúpené až štyrikrát. Tak, ktoré zariadenie si vyberiete vy?

TOP 10 najlepšie fotiacich mobilov sveta 

  1. Huawei Mate 50 Pro
  2. Google Pixel 7 Pro
  3. Honor Magic4 Ultimate
  4. iPhone 14 Pro Max
  5. iPhone 14 Pro
  6. Huawei P50 Pro
  7. iPhone 13 Pro
  8. iPhone 13 Pro Max
  9. Mi 11 Ultra
  10. Huawei Mate 40 Pro+

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple dá pri výrobe iPhonu 14 šancu dodávateľovi, ktorý sa ho snažil oklamať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -