Apple je globálna značka, ktorá po celom svete predáva nie len novinky ale aj staršie zariadenia. Tento rok to bolo všetko od iPhonu 7 vyššie. Najpopulárnejší iPhone roku 2019? Model XR to nebol. Bolo to práve vyššie spomenuté zariadenie.

Najpopulárnejší iPhone roku 2019?

Áno je to tak, žiaden iPhone XR, XS či XS Max. Najpopulárnejším iPhonom roku 2019 sa oficiálne stáva model 7 z roku 2016. Tri roky starý smartfón dokáže používateľom evidentne stále ponúknuť dosť na to aby bol atraktívny. Jeho cenovka je už v dnešnej dobe pomerne nízka no schopnosti sú stále vysoké. Nehovoríme len o výkonnom procesore, senzore otlačkov prstov, kvalitnom fotoaparáte alebo vodeodolnosti. Hovoríme aj o elegantnom a nestarnúcom dizajne či operačnom systéme iOS.

Všetky tieto dáta pochádzajú zo spoločnosti DeviceAtlas, ktorá sa postarala o mneší prieskum. Jej štatistika brala do úvahy až 36 krajín vrámci celého sveta. Výsledky boli sčítané a poskytli nám pekný obraz o tom, čo ľudia najviac v roku 2019 používali. Konkrétne iPhone 7 vyhral až v 22 krajinách z 36. Pre rok 2019 sa teda stal najpopulárnejším modelom. Bavíme sa o krajinách ako USA, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Rusko, Dánsko, Nórsko, Kolumbia, Japonsko, Turecko, Singapur a ďalšie…

Metodika výskumu nebrala do úvahy predané zariadenia

K tomuto výskumu samozrejme ale treba dodať jednu veľmi dôležitú informáciu a to je jeho metodika. Na základe toho môžeme presnejšie upresniť ako je takýto výsledok vôbec možný. Nejedná sa totižto o predaje ale o popularitu a to je veľký rozdiel.

- Reklama -

Samotná spoločnosť vytvorila prieskum na základe svojej práce. Firma vyrába API, ktoré dokáže na webovej stránke zistiť aké zariadenia ju navštevujú. Inými slovami. Výskum sa nezakladal na predajoch ale na používaní. Na základe svojho programu dokázal získať dáta, ktoré sú veľmi zaujímavé.

Najpopulárnejší iPhone roku 2019? No je to obrovské prekvapenie...
Najpopulárnejší iPhone roku 2019? No je to obrovské prekvapenie…

Na druhom mieste nájdeme ešte starší iPhone 6S. Aj ten je na dnešné pomery stále veľmi dobrým zariadením a dá sa povedať, že aj napriek svojmu veku má zrejme veľa spokojných majiteľov. S veľmi podobným výsledkom sa potom stretávame pri iPhone 8, iPhone X a iPhone 6. Práve posledný menovaný nedostal podporu iOS 13 a tak je možné, že jeho graf bude na budúci rok omnoho nižší.

Treba ale podotknúť, že dáta boli zozbierané počas Q2 2019 takže v nich ešte nie sú zahrnuté model 11,11 Pro a 11 Pro Max. Tie môžu zamiešať karty nie len s modelom 7 ale aj s modelom 6 či 6S. Práve pre majiteľov týchto zariadení sú pravdepodobne najlákavejšie. Podľa všetkého ale veľké zmeny počas posledných 3 mesiacov v roku očakávať nemáme.

V teste nás napokon prekvapili tie najmenej používané zariadenia. Môžme hovoriť napríklad o iPhone 5, iPhone 5C modeli 4S či dokonca 3G/3GS. Aj keď nemajú veľký podiel na trhu, stále sú tu zastúpené aj to naozaj zvláštne v tomto prípade sa jedná o modely z roku 2008 či 2009! Aký iPhone používate vy?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here