Niekedy sa vo svete stávajú udalosti, ktoré by sme si dokázali predstaviť skôr v akčnom hollywoodskom filme a nie v reálnom živote. Presne takýto príbeh sa odohral aj v súvislosti s incidentom na palube lietadla Boeing 737-MAX 9 leteckej spoločnosti Alaska Airlines. Informoval o tom portál 9to5mac.

Pravdepodobne ste aj vy zachytili informáciu o tom, ako sa počas letu číslo 1282 z ničoho nič začalo rozpadávať lietadlo, keď z neho fyzicky odletelo okno spolu s bočným panelom, ktorý tu bol umiestnený namiesto stredných núdzových dverí. Celé sa to udialo po štarte z Portlandu v štáte Oregon, pričom hneď po tom, ako lietadlo pristálo na zemi sa započalo pátrania po chýbajúcich častiach lietadla. Podarilo sa však nájsť aj niečo iné. Bol to funkčný iPhone.

Istý Sean Bates, ktorý sa taktiež zapojil do pátracej akcie, narazil na okraji cesty pod kríkom na iPhone, ktorý na prvý pohľad vyzeral, ako by ho stratil náhodný okoloidúci. Zariadenie sa totiž nachádzalo v dobrom stave a neboli na ňom ani žiadne výrazné známky poškodenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Bates najskôr predpokladal, že telefón stratil bežec, alebo ho nejaký blázon vyhodil z auta. Veď možné je všetko.

Akonáhle sa mu, ale zariadenie podarilo odomknúť, zistil, že v e-mailovej schránke sa nachádzať správa s potvrdením o prevzatí batožiny pre let Alaska Airlines Flight 1282. To naznačovalo, že majiteľ sa nachádzal práve v tomto lietadle.

A aj keď sa to na prvé počutie zdalo, ako málo pravdepodobné NTSB (Národná rada pre bezpečnosť dopravy) už oficiálne potvrdila, že nájdený iPhone skutočne patril jednému z cestujúcich na palube lietadla.

Bates bol dokonca informovaný, že v tomto prípade išlo už o druhý telefón, ktorý sa v súvislosti s incidentom podarilo nájsť. O tomto zariadení však zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie. 

Prečítajte si tiež  iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? (video)

Za zmienku tiež stojí, že hoci nie je možné jasne identifikovať, o aký model ide, vidíme aspoň to, že už má Dynamic Island.

Môže to byť teda buď iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, alebo akýkoľvek iPhone 15. Skutočnosť, že telefón, podľa všetkého, spadol z výšky okolo 5 kilometrov a prežil bez zjavného poškodenia, je až neuveriteľná.

Pravdepodobne mu, ale okrem veľmi pevnej konštrukcie pomohol aj masívny ochranný obal, v ktorom sa v čase nájdenia nachádzal. Všimnite si tiež, že z telefónu trčí vytrhnutý nabíjací kábel. Nič takéto sa bežne vo svete nestáva!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -